Wybierz region

Wybierz miasto

  Chuligani przeszli aleją

  Autor: (mid)

  2001-06-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nieznani sprawcy zdewastowali kosze na śmieci zamontowane kilkanaście dni temu wzdłuż alei biegnącej nad brzegiem Zatoki Puckiej. - To skrajny akt wandalizmu - oburza się pucki radny, Tadeusz Stankiewicz.

  Nieznani sprawcy zdewastowali kosze na śmieci zamontowane kilkanaście dni temu wzdłuż alei biegnącej nad brzegiem Zatoki Puckiej.

  - To skrajny akt wandalizmu - oburza się pucki radny, Tadeusz Stankiewicz. - Bandyci nie uszanowali niczego, przeszli aleją jak taran, wyrywając wszystko, co spotkali na swojej drodze.
  Aleja z pięknym widokiem na Zatokę Pucką miała być jedną z wizytówek miasta. Modernizowano ją od kwietnia. Na początku czerwca ustawiono 26 nowych koszy na śmieci. Przetrwały tylko kilka dni.
  - Koszt każdej śmietniczki to 80 zł - informuje nas Urszula Knitter, inspektor do spraw gospodarki komunalnej w Urzędzie Miasta. - Za zamontowanie każdej zapłaciliśmy ponad 40 zł. Łatwo policzyć, ile nas będzie kosztowała czyjaś głupota.

  Wczoraj byliśmy na miejscu zdarzenia ze Strażą Miejską. - Uszkodzono w sumie dwanaście koszy - mówi Jarosław Mach, komendant SM. - Dwa pojemniki na odpady wandale pozostawili przy słupkach, z których je zerwali. Pięć dalszych znaleźliśmy na plaży, zrzucono je ze skarpy. Reszta zniknęła.
  - Pewnie zrobili sobie z koszy siedzenia podczas pijaństwa na plaży - dodaje Florian Wittbrodt, strażnik miejski.

  Urszula Knitter zawiadomiła o zdarzeniu Komendę Powiatową Policji w Pucku. Wczoraj zeznawała w tej sprawie. Sprawcy na razie nie są znani. - Takie akty wandalizmu zdarzają się notorycznie - przyznają funkcjonariusze puckiej Straży Miejskiej. - Nie ma ujścia dla energii rozpierającej młodzież.
  Chuligani w Pucku niemal codziennie niszczą znaki drogowe, dewastują też przystanki. - Będziemy musieli na nowo zamontować kosze na śmieci, mamy jakieś inne wyjście? - pyta retorycznie Urszula Knitter. - Śmietniczki pojawią się z powrotem na pewno przed nadchodzącym sezonem letnim. Oby znowu nie zostały zdewastowane przez chuliganów.


  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.