Wybierz region

Wybierz miasto

  Mola zamknąć nie możemy

  Autor: (pen)

  2001-06-21, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Puck przymierza się do remontu jednej z większych turystycznych atrakcji miasta, spacerowego mola. Dobiegają końca prace przy budowie baru ,wiszącego" nad spacerowym molem.

  Puck przymierza się do remontu jednej z większych turystycznych atrakcji miasta, spacerowego mola.

  Dobiegają końca prace przy budowie baru ,wiszącego" nad spacerowym molem. Atrakcyjnie położony okrąglak ma nie tylko spełniać funkcję miejsca, skąd będzie można podziwiać ścigających się na wodach Zatoki Puckiej żeglarzy, ale również kolejnego punktu, gdzie będzie można zjeść i wypić.
  - Zależy nam na tym, by bar ruszył jak najprędzej - przyznaje Adam Zażembłowski, burmistrz Pucka. - To kolejna atrakcja dla miasta, a o turystów trzeba przecież zabiegać.
  Bar nad molem to jedna z ciekawszych miejskich inwestycji. Miejsce nad molem wydzierżawiono przedsiębiorcy, który zapłacił za budowę.

  Jednak inny poważny problem zaprząta głowy tutejszych włodarzy. Molo potrzebuje remontu. Zbudowane przed kilkunastu laty dziś powoli zaczyna się rozpadać. - Nie wyobrażam sobie, że przed naszymi gośćmi możemy zamknąć molo - mówi burmistrz.
  Jak mówią samorządowcy, aby dokładnie ocenić stan techniczny puckiej atrakcji trzeba będzie ją zinwentaryzować, belka po belce. To pozwoli ocenić stan techniczny i zaplanować przyszłe prace.
  - Połowa sekcji jest w dobry stanie, reszta już nie - mówi Adam Zażembłowski. - Remontować chcemy jak najwcześniej, by np. za pięć lat nie okazało się, że stoimy przed perspektywą zamknięcia mola.
  Wstępne szacunki mówią, że remont może kosztować 1-1,2 mln zł.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.