Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozbudowa nad zatoką

  Autor: (pen)

  2001-06-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W ośrodku Delfin niebawem rozpoczną się prace remontowe. Stary obiekt zyska zupełnie nowy wygląd, a miasto - bazę noclegową dla sportowców z prawdziwego zdarzenia.

  W ośrodku Delfin niebawem rozpoczną się prace remontowe. Stary obiekt zyska zupełnie nowy wygląd, a miasto - bazę noclegową dla sportowców z prawdziwego zdarzenia.

  Rozbudowa Delfina od dawna była miastu niezbędna - w Pucku coraz częściej organizowane są imprezy rangi mistrzostw Europy lub świata.
  - Mamy problem z noclegami - przyznaje Adam Zażembłowski, burmistrz miasta. - Odnowiony i przebudowany Delfin pomoże nam je rozwiązać. Przy okazji powstaną nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.
  Co zmieni się w ośrodku? Praktycznie wszystko: od wystroju wnętrza, pokoi, po architekturę zewnętrzną. Delfin w wizji architektów ma swoją bryłą przypominać dawne szkieletowe budynki (w podobnym stylu zbudowany jest tzw. szpitalik, w którym dziś mieści się Muzeum Ziemi Puckiej).

  Delfin należy obecnie do Fundacji Kultury Fizycznej i Sportu. Przy okazji realizacji tej inwestycji miasto będzie również odnawiać m.in. boksy oraz budynki w położonym kilkaset metrów dalej porcie jachtowym.
  Rozbudowany Delfin ma być także magnesem przyciągającym do Pucka inne kluby sportowe, które np. zimą mogą przyjeżdżać tutaj na obozy kondycyjne.
  - Gdy zapraszaliśmy do nas różne kluby, najczęściej pytano nas, jak blisko obiektów sportowych usytuuowany jest hotel, w którym pomieści się cała druyżna - tłumaczy burmistrz. - Kiedy przedstawialiśmy naszą sytuację, kręcono głowami i grzecznie dziękowano. Teraz jest szansa, aby to zmienić.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.