Wybierz region

Wybierz miasto

  Turystyczna depresja

  Autor: (K.N.)

  2001-06-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W bieżącym roku prawdopodobnie znowu zmniejszy się liczba turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj. Jedną z przyczyn jest brak odpowiedniej informacji o wypoczynkowych atrakcjach i imprezach. Jak szacuje prof.

  W bieżącym roku prawdopodobnie znowu zmniejszy się liczba turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj. Jedną z przyczyn jest brak odpowiedniej informacji o wypoczynkowych atrakcjach i imprezach.

  Jak szacuje prof. Włodzimierz W. Gaworecki, rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa (WSTiH), w bieżącym roku nasz kraj może odwiedzić do 30 procent mniej cudzoziemców niż w roku poprzednim. Zaniepokojeni są tym faktem członkowie Stowarzyszenia Turystycznego Pomorze Gdańskie (STPG). Podczas walnego zgromadzenia podjęli decyzję o powołaniu Gdańskiego Ośrodka Informacji Turystycznej (GOIT).

  Instytucja o takiej nazwie istniała w latach 80. Zdecydowano się do niej wrócić, bo za granicą ciągle jest znana. Manfred Białk, sekretarz generalny STPG, powiedział , że najwięcej pytań od zagranicznych turystów napływa w I kwartale roku. W Gdańsku, sieć informacji sezonowych, uruchomiona po rozstrzygnięciu przetargu przez Urząd Miasta, rozpoczęła działalność dopiero w czerwcu.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.