Cypel Hostel - nowy projekt Alternatywnego Cypla. W starym wojskowym baraku powstać na wyjątkowe miejsce pełne kultury i z tanimi noclegami. Pomożesz zebrać aktywnym helanom 55 tys na portalu Polakpotrafi.pl?


wideo: Alternatywny Cypel

Cypel Hostel ma być miejscem, w którym - już w maju, czerwcu 2017 - będzie można tanio przenocować, wziąć udział w działaniach kulturalnych, warsztatach, spotkaniach tematycznych, przyjść na koncert... Jego organizacją zajęło się Stowarzyszenie Alternatywny Cypel. A Cypel Hostel to kolejne przedsięwzięcie, które urodziło się już kilka lat temu. Jednak przez ten czas ambitnym helanom w dzierżawionym - na warunkach rynkowych - od miasta budynku nie udało się stworzyć domu kultury.
- Dlatego trochę zmieniliśmy projekt, który mieliśmy w zanadrzu - mówi Paweł Bloch, prezes Alternatywnego Cypla. - To była helska Przystań Kultury, którą promowaliśmy m.in. na sesji Rady Miasta. On dojrzewał w naszych głowach, ale problemem było miejsce i finanse.

ZOBACZ TEŻ: Cypel Hostel to najmłodsze - po Morskich Tajemnicach i Makabrze XX Wieku oraz Informacji Turystycznej w Helu przedsięwzięcie grupy aktywnych zrzeszonych pod szyldem Stowarzyszenia Alternatywny Cypel | ZDJĘCIA, WIDEOTak właśnie urodził się Cypel Hostel - by wykorzystać miejsce i skutecznie połączyć biznes i kulturę w budynku, gdzie swoje biura miała Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.
- Ale oczywiście nie rezygnujemy z naszego planu posiadania helskiego domu kultury, którego tu nigdy nie było - zastrzega Paweł Bloch. - Tu mogą być prowadzone warsztaty i zajęcia dla młodzieży, żywa muzyka, koncerty, które chcieliśmy organizować. A hostel nam to ułatwi.

Zanim jednak Cypel Hostel powstanie, trzeba zaadaptować pomieszczenia i odświeżyć nieużytkowany kilkanaście lat wojskowy budynek. To wymaga sporo pracy i nakładów - a dokładnie 55 tysięcy, o które Alternatywny Cypel zabiega na portalu crowdfundingowym Polakpotrafi.pl. Pracy nie zabraknie, bo trzeba m.in. pomalować ściany, wymienić stare drzwi, naprawić dach, zbudować prysznice i toalety.
- Nie liczymy tylko na wsparcie, bo przeznaczymy na remont sporo środków własnych - podkreśla prezes Alternatywnego Cypla. - Udało nam się zaoszczędzić pieniądze z zysków.Publiczna zbiórka pomóc ułatwić zebranie środków, ale też rozreklamować powstający Cypel Hostel, bo ten na pewno powstanie.
- Jesteśmy zdeterminowani. Projekt na pewno zakończy się sukcesem - zapewnia Paweł Bloch. - Jak zaczynaliśmy działalność Alternatywnego Cypla, nie mieliśmy złotówki, a jakoś się udało.

Zbiórka na Polakpotrafi.pl rozpoczęła się wieczorem w poniedziałek 21 listopada 2016, potrwa do czwartku 26 stycznia 2017. Projekt już cieszy się poparciem, bo w niespełna 24 godziny dobroczyńcy podarowali blisko 2 tys. zł z potrzebny 55 555 zł. Wpłacać można dowolne sumy - od złotówki do dowolnie wysokiej sumy.
A każdy, kto wesprze Cypel Hostel i inicjatywę, którą napędzają głównie: Paweł Bloch, Anna Kulasiewicz i Artur 'Irish' Tyrański, może liczyć już teraz na drobne nagrody: noclegi w helskim hostelu, wejściówki na wystawy AC i specjalnie na tę okazje wyprodukowane gadżety inspirowane helską historią i kulturą - to: koszulki, magnesy na lodówkę, pocztówki i smycze.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Helunia (gość)

  18 -11-2016r. Grażynie C.przedstawiono kolejny drugi akt oskarżenia, a jest ona członkiem 2 Rad Nadzorczych w Helu
  Czy na pewno chcecie takich elit