I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km przez Puszczę Darzlubską | ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI

Krzysiek Hoffmann
I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km
I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km Piotr Kropidłowski
I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km przez Puszczę Darzlubską wygrał Tomasz Grycko z UKS Blizy Władysławowo. Na mecie zameldował się już pół godziny po starcie. Drugie miejsce zajął Wojciech Labudda z LKS Ziemi Puckiej (34:40,6). Jako trzeci przybiegł Konrad Wilandt z Milonka Jurata (36:15,9).

źródło: Piotr Kropidłowski

I Bieg Ziemi Puckiej na 10 km przez Puszczę Darzlubską to nowa, biegowa impreza, o którą wzbogacił się
kalendarz wydarzeń sportowych w powiecie puckim. Jego trasę poprowadzono na terenie gminy Puck i w lasach Puszczy Darzlubskiej - organizowany przez OKSiT Puck przy współpracy z Urzędem Gminy i Starostwem Powiatowym w Pucku.

Dystans liczący 10 km z Puszczy Darzlubskiej do Połczyna przebiegła spora grupa mieszkańców powiatu. Wśród nich najszybciej trasę pokonał tegoroczny triumfator Półmaratonu Ziemi Puckiej - Puck 2015 - Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo. Na mecie zameldował się już pół godziny po starcie. Drugie miejsce zajął Wojciech Labudda z LKS Ziemi Puckiej, który osiągnął czas 34:40,6 min. Jako trzeci w kategorii open przybiegł Konrad Wilandt z klubu Milonek Jurata - czas 36:15,9 min.

W kategorii pań z powiatu puckiego najlepsza okazała się Julia Bieszk z Karlikowa (wynik 46:41,6), wygrywając o niecałe trzy minuty z Aleksandrą Śliwińską z Kosakowa, a tuż za nią metę przekroczyła Maja Jaromirska-Lewińska, mieszkanka Rekowa Górnego.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

W gronie 85. biegaczy znalazła się też mocna reprezentacja jednostek OSP. Dla najszybszych strażaków również znalazły się wyróżnienia.

Pożarnikiem, który najsprawniej poradził sobie z trasą został Mariusz Roeske z OSP Krokowa, który w ogólnej klasyfikacji zajął miejsce czwarte - najbardziej znienawidzone wśród sportowców. Jednak wśród kolegów po fachu nie miał już sobie równych. Drugi był Andrzej Śliwiński z OSP Kosakowo, a trzeci Zenon Busz z OSP Darzlubie.

W inauguracyjnym Biegu Ziemi Puckiej nie było przegranych.

- Wszyscy zawodnicy na pamiątkę otrzymali symboliczne medale - zaznacza Wiesław Oberzig. - Dodatkowo wśród uczestników rozlosowaliśmy upominki rzeczowe.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie