Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miliony na bezrobocie w powiecie puckim. Pomogą znaleźć pracę 275 osobom z powiatu puckiego

P.
Miliony na bezrobocie w powiecie puckim
Miliony na bezrobocie w powiecie puckim CIS Puck
Miliony na bezrobocie w powiecie puckim. Dzięki nowemu programowi CIS Puck - oraz PCPR Puck i MOPS-y i GOPS-y z powiatu puckiego - pomoże znaleźć pracę dla 275 osób z naszego regionu.

Miliony na bezrobocie w powiecie puckim pomogą znaleźc pracę 275 osobom z powiatu puckiego. Wszystkie będą mogły zdobyć nowe kwalifikacje, pracę albo nawet założyć własną firmę.
- Celem jest kompleksowe wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem - tłumaczy Romualda Białkowska, dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Pucku, które wspólnie z pracownikami Pozytywnych Inicjatyw przygotowało projekt pomocy.

ZOBACZ TEŻ:

Program walki z bezrobociem w powiecie puckim będzie realizowany wspólnie z ośrodkami pomocy społecznej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Koszty akcji to ponad 4 mln zł, ale blisko 3,5 mln zł zostanie przekazane w ramach dofinansowania od Zarządu Województwa Pomorskiego.
- W planie jest m.in. udzielanie porad psychologicznych, prawnych, kontakt z pracownikiem socjalnym, warsztaty psychologiczno-społeczne, indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, pośrednictwo pracy, staże, kursy i szkolenia zawodowe - wylicza Arkadiusz Gawrych, szef Pozytywnych Inicjatyw.

Organizatorzy pomyśleli nawet o osobach, które mają małe dzieci. Dla tych, na czas udziału w programie, zorganizowania będzie opieka, np. w żłobkach i przedszkolach, a dla dzieci starszych i młodzieży - zajęcia.

Wsparcie, które obejmie w razie potrzeby także np. zwrot kosztów dojazdu i stypendia, ma być dostosowane indywidualnie do każdego uczestnika.
- Innego są potrzeby osób niepełnosprawnych, inne bezrobotnych, osób z małymi dziećmi, a jeszcze inne osób z tzw. sprzężonymi przyczynami wykluczenia - tłumaczy Romualda Białkowska.

Dlatego właśnie, już po zakończeniu rekrutacji, dla każdego uczestnika opracowana zostanie we współpracy z psychologiem, doradcą zawodowym i pracownikiem socjalnym tzw. ścieżka reintegracji.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

W praktyce specjaliści określą, czego najbardziej taka osoba potrzebuje, bo najważniejszym efektem projektu ma być podjęcie i utrzymanie zatrudnienia przez uczestników projektu.

- Inicjatywa i przygotowanie koncepcji projektu należało do CIS Puck, ale przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca - zaznacza Arkadiusz Gawrych. - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku jest liderem projektu, a Centrum Integracji Społecznej partnerem realizującym przedsięwzięcie razem ze wszystkimi ośrodkami GOPS i MOPS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto