Adam Lenc wicemistrzem Europy. Zawodnik UKS w Jastarni na podium

P.
Adam Lenc wicemistrzem Europy. Zawodnik UKS w Jastarni na podium arch. UKS w Jastarni
Adam Lenc wicemistrzem Europy na siatkarskich zawodach U18. Zawodnik UKS w Jastarni zagrał w parze z Maciejem Lewickim i na początku zawodów zgotował kibicom prawdziwy horror. Młodzi Polacy przegrali dwa mecze...

Adam Lenc - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, obecnie wypożyczony do SMS Łódź - był uczestnikiem Mistrzostw Europy U18 w siatkówce plażowej, które zorganizowano w Kristiansand (Norwegia).

Na zawody pojechały dwie polskie pary: Kaszewiak/Paszkowski (5 miejsce rankingu CEV) oraz Adam Lenc i Maciej Lewicki (30). W fazie eliminacyjnej lepiej zaprezentowała się wyżej rozstawiona polska para, która wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała od razu do 2. rundy rozgrywek.
- Natomiast Adam i Maciej turniej rozpoczęli od dwóch porażek i jednego zwycięstwa, co skutkowało grą w 1. rundzie mistrzostw - wyjaśnia Leszek Herrmann z UKS w Jastarni. - Ta część rywalizacji rozgrywana jest systemem pucharowym, czyli drużyna przegrana odpada z dalszej części zawodów.

Lenc i Lewicki w pierwszym meczu pokonali parę z Ukrainy – Kanaiev/Poluian (6) wynikiem 2:0 (21-12 i 21-16), w drugiej rundzie pokonali parę z Francji – Darrieux/Platre (13) również 2:0 (21-18 i 21-18), w trzeciej rundzie potrzebowali 38 minut na pokonanie zespołu z Finlandii – Lankinen/Marttila (9) wynikiem 2:0 (21-17 i 21-19).

Fiński zespół w drugiej rundzie pokonał 1. zespół z Polski – Kaszewiak/Paszkowski, który na tym etapie zakończył swój udział w turnieju.

W półfinale Adam i Maciej zmierzyli się z zawodnikami Holandii – Penninga/Artamonov (16) pokonując ich wynikiem 2:0 (21-15 i 21-19) w przeciągu zaledwie 36. minut.
- Mecz finałowy, to stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie, w którym dopiero gra w dodatkowym secie pozwoliła wyłonić zwycięzców - podkreśla Leszek Herrmann.

Siatkarze z Niemiec – Thole/Winter (3) okazali się nieznacznie lepsi od siatkarzy z Polski i wygrali wynikiem 2:1 (19-21; 21-11 i 15-7).

Na uwagę zasługuje fakt, iż Adam Lenc jest zawodnikiem UKS w Jastarni wypożyczonym do SMS Łódź i powołanym w tym roku do kadry Polski.
- Jest to w tym sezonie już drugie tak wysokie osiągnięcie sportowe – w lipcu Adam wywalczył 5. miejsce na Mistrzostwach Świata U17 w Acapulco - podkreśla Leszek Herrmann.