Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja „Łapki” na kierownicę w wykonaniu puckiej drogówki. Ręce na kierownicy, a nie telefonie - przypominają mundurowi

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku
Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku Magdalena Gębka-Scuffins
Pomiędzy 22 i 31 marca 2023 r. policjanci z puckiej komendy przeprowadzą akcję „Łapki na kierownicę", która skierowana jest do kierowców. To uzupełnienie policyjnej akcji pn. „Na drodze - patrz i słuchaj” skierowanej głównie do pieszych. Czego mogą spodziewać się kierowcy w powiecie puckim?

Akcja „Łapki” na kierownicę

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z Neptis S.A. (operator Yanosika) oraz Screen Network S.A przeprowadzi akcję „Łapki” na kierownicę. W ostatni tygodni marca 2023 r. mundurowi w powiecie puckim będą zwracali uwagę na to, co kierowcy robią podczas prowadzenia pojazdów i nie będą przymykać oczu na np. trzymanie telefonu w ręku.

- Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanym korzystaniem z telefonu komórkowego przez kierujących pojazdami[/i] - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Przypominamy, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. W przypadku, gdy złamie ten przepis grozi mu mandat w wysokości 500 zł oraz 12 punktów tzw. karnych.



ZOBACZ TEŻ: Samochód osobowy uderzył w drzewo. Wszystkiemu winna wiewiórka?

Zaplanowane działania będą uzupełnieniem policyjnej akcji pn. „Na drodze – Patrz i słuchaj”, prowadzonej przez cały marzec 2023 r., której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi.

- Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku, w którym ktoś ginie albo odnosi obrażenia i to tylko dlatego, że kierowca patrzył w wyświetlacz telefonu - mówi oficer prasowy KPP w Pucku.


ZOBACZ TEŻ: W powiecie puckim ruszyła akcja "Na drodze - Patrz i Słuchaj”. Policjanci kierują ją przede wszystkim do pieszych

W 2022 roku policjanci na terenie kraju ujawnili 52 307 przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Podczas akcji „Łapki” na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy. Prowadzona akcja będzie wspierana przez firmę Screen Network S.A. poprzez emisję spotu na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju

[promo]89621963[/promo]

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:
[promo]1273;1;Polecamy[/promo]
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na hel.naszemiasto.pl Nasze Miasto