Biegi piaśnickie 2014 - w XIX edycji padł rekord trasy ZDJĘCIA, WIDEO

Roman Kościelniak
Biegi piaśnickie 2014
Biegi piaśnickie 2014 Roman Kościelniak
Biegi piaśnickie 2014 - w XIX edycji wygrał Dawid Bullmann z Werblini. Podczas zawodów padł rekord trasy sprzed pięciu lat. Na 6 km ścigali się dorośli sportowcy. Odbył się też bieg dla młodzieży do 15 lat oraz dzieci do 10 lat.

Biegi piaśnickie 2014 wygrał Mateusz Bullmann z Werblini. W XIX edycji imprezy padł rekord trasy z 2009 roku.

Biegacz osiągnął metę w czasie 20 min., 27 sek., czyli o 10 sekund szybciej, niż pięć lat temu.

- Panowały idealne warunki do biegu, odpowiednia temperatura i lekki deszcz - relacjonuje sportowiec.

Drugi metę osiągnął Mariusz Okrój, trzeci był Paweł Miziarski.

Wśród kobiet pierwsza na metę wbiegła Tatiana Kukiełko, która wyprzedziła Patrycję Adamek i Aleksandrę Dąbrowską.

Bieg młodzieżowy dziewcząt wygrała Oliwia Kwidzińska przed Klaudią Sikorą i Karoliną Thurn.

W rywalizacji chłopców najlepszy był Aleksander Wittstock. Drugie miejsce zajął Bartosz Liedtke, trzecie Mateusz Krauze.

Biegi piaśnickie 2014 - w XIX edycji padł rekord trasy; zobacz wideo:

Wśród krasnali wygrał Szymon Groenwald przed Filipem Gadomskim i Kewinem Olczakiem. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Amanda Rolbiecka, drugie Magdalena Rigga, trzecie Małgorzata Szymańska.

Na zakończenie biegacze złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym pomordowanym w Lasach Piaśnickich w czasach II wojny światowej.