18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Drugi zespół SMS Władysławowo w przedostatnim swoim ligowym meczu grał z Truso Elbląg

Roman Kościelniak
Mecz SMS Władysławowo z Truso Elbląg
Mecz SMS Władysławowo z Truso Elbląg fot. SMS Władysławowo
Rozgrywki trzeciej ligi zbliżają się do końca. SMS Władysławowo w finale A zmierzył się z Truso Elbląg.

Mecz rozpoczął się korzystniej dla zawodników SMS-u. Sześć pierwszych punktów zdobył Wojtek Majchrzak. W 6 minucie zespół z Władysławowa prowadził już 16:7, lecz wtedy to zawodnicy z Elbląga zaczęli przeważać. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:16 dla ekipy z Władysławowa.

Serwis poświęcony SMS Władysławowo

Niestety druga odsłona meczu lepiej rozpoczęła się dla przeciwników, zdobyli czternaście punktów z rzędu, przy tylko dwóch SMS-u i to Elbląg schodząc do szatni po pierwszej połowie prowadził pięcioma punktami (30:35). Druga część meczu zaczęła się od serii 14:2 dla gospodarzy. Wtedy na boisko po raz pierwszy wszedł Nikodem Sirijatowicz (kapitan drużyny), od razu dał on sygnał do odrabiania siedemnastopunktowej straty. Zdobył on 10 punktów w pięć minut.

Zobacz, jak grała drużyna drugoligowa

Po trzech kwartach straty naszego zespołu wynosiły tylko 4 punkty. W 5 minucie ostatniej odsłony tego meczu, na tablicy widniał remis, niestety w tym samym momencie łuk brwiowy rozciął Nikodem Sirijatowicz i musiał opuścić boisko. Nie zraziło to jednak naszych zawodników SMS-u, którzy jeszcze mocniej zaatakowali przeciwnika, wychodząc na prowadzenie. W końcówce drużyna z Władysławowa zagrała bardzo mądrze a przede wszystkim skutecznie i cały mecz zakończył akcją 2+1 Leszka Kaczmarskiego, który ustalił wynik meczu na 71:65.
Najskuteczniejsi w władysławowskim zespole byli: Mateusz Fatz - 16 pkt, Nikodem Sirijatowicz - 10 pkt, oraz Wojtek Majchrzak, również 10 pkt.
Poza nimi punktowali: Leszek Kaczmarski 8, Adam Siewruk 3, Stanferd Sanny 9, Piotr Łucka 8, Dominik Olejniczak 2, Marcin Wieluński 5.
SMS PZKosz Władysławowo 71:65 MKS Truso Elbląg (21:16, 9:19, 18:17, 23:13)