Grzegorz Kujawski z Pucka wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski Masters w Biegach Przełajowych - Tczew 2020. Kto jeszcze brał udział?

Magdalena Gębka-Scuffins
W sobotę, 26 września 2020 na terenie powiatu tczewskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych. To właśnie tu pucki biegacz Grzegorz Kujawski wywalczył srebro! Wraz z Grzegorzem, ziemi pucką dumnie reprezentowali: Jarosław Jaffke z Łebcza oraz Leszek Hintzke z Leśniewa.

Bieg przełajowy Mistrzostw Polski Masters odbył się w malowniczych lasach niedaleko Tczewa. Linia startu znajdowała się w gminie Tczew, natomiast meta miała miejsce przy jeziorze Lubiszewo. Trasa liczyła około 10 km (2 pętle po 5 km) i przebiegała duktami leśnymi. Bieg ukończyło 220 zawodników i zawodniczek.

Bieg przełajowy w powiecie tczewskim 2020 miał charakter otwarty, więc oprócz mastersów, mogli wziąć w nim udział również młodsi zawodnicy.

Podczas zawodów biegowych w powiecie tczewskim Grzegorzowi Kujawskiemu z Pucka udało się wywalczyć srebrny medal w kategorii M 40-44, osiągnął czas 34:14. W tej samej kategorii 12. miejsce zajął Jarosław Jaffke z Łebcza z czasem 42:57, natomiast Leszek Hintzke z Leśniewa był 19 z czasem 47:19.

Grzegorz Kujawski z Pucka, wielokrotny zwycięzca i uczestnik zawodów biegowych, którego wyczyny napawają Puck i ziemię pucką wielką dumą, podupadł na zdrowiu i do końca nie wiedział, czy uda mu się wystartować w biegach przełajowych w Tczewie.

- Losy mojego startu w tych zawodach ważyły się do ostatniej chwili, gdyż na kilka dni przed złapałem poważną
infekcję gardła - mówi pucki biegacz. - Na szczęście w dniu zawodów gorączki już nie było i mimo odczuwalnego osłabienia zdecydowałem się na start. Trasa była ciężka, a przebyta choroba mocno nadwątliła moje siły, przez co był to dla mnie najtrudniejszy bieg w tym sezonie. W dużej mierze dzięki dopingowi mojej rodziny oraz grupki kibiców z powiatu puckiego, za co im serdecznie dziękuję, udało mi się dotrzeć do mety i zająć drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej - wyraża swoją wdzięczność.

Kaszubski Bieg Lesoków w Szemudzie: aż 10. osób reprezentowa...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani