Mosty. Przedostatnia kolejka kosakowskiej halówki [ZDJĘCIA]

(as)
Zespoły Dębogórza, Dębogórza Wybudowania oraz Rewy zgodnie wygrały swoje mecze, a o kolejności odpowiednio wymienionych ekip - przy jednakowej liczbie zdobytych punktów - decyduje mała tabela.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek sytuacja w czołówce tabeli ligi kosakowskiej nie ulega zmianie. Zespoły Dębogórza, Dębogórza Wybudowania oraz Rewy zgodnie wygrały swoje mecze, a o kolejności odpowiednio wymienionych ekip - przy jednakowej liczbie zdobytych punktów - decyduje mała tabela.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Dębogórze dość łatwo wygrało z Mechelinkami, które jedynie w początkowej fazie gry potrafiły zagrozić liderowi rozgrywek. W drugim meczu spotkały się drużyny zajmujące dwa ostatnie miejsca w tabeli: Kazimierz i Kosakowo; remisowy wynik odzwierciedla wyrównany pojedynek, dzięki któremu Kazimierz obronił przedostatnie miejsce. W najciekawszym tego dnia meczu czwarte Pierwoszyno podejmowało trzecią Rewę; Rewa bardzo szybko uzyskała dwubramkowe prowadzenie, jednak Pierwoszyno zdołało nawiązać wyrównaną grę i prawie do końca spotkania wynik pozostawał otwarty. Ostatecznie mecz wygrała Rewa, a Pierwoszyno straciło matematyczne już tylko szanse na podium. Najwięcej bramek natomiast kibice mieli okazje zobaczyć w pojedynku Suchego Dworu z Mostami. Suchy Dwór wyszedł szybko na dwubramkowe prowadzenie, chociaż do przerwy gra była bardzo wyrównana; ostatecznie Mosty wygrały dość wysoko strzelając w drugiej połowie 9 bramek, tracąc 3. W ostatnim meczu Dębogórze Wybudowanie łatwo wygrało z Pogórzem, które ułatwiło przeciwnikowi zadanie, strzelając w pierwszej połowie dwie bramki samobójcze.

Bardzo ciekawie wygląda też sytuacja w klasyfikacji najlepszych strzelców: po 20 razy do bramki rywali trafiali: Sebastian Karnat z Rewy i Radosław Styn z Dębogórza; tuż za liderami z 18 trafieniami znajdują się: Sebastian Kurdziel z Mostów i Przemysław Nylec reprezentujący Suchy Dwór.

Wyniki 8. kolejki (24.02.2013): Dębogórze - Mechelinki 9:2 (4:1), Kazimierz - Kosakowo 4:4 (2:1), Pierwoszyno - Rewa 4:7 (1:3), Suchy Dwór - Mosty 7:15 (4:6), Dębogórze Wybudowanie - Pogórze 9:1 (5:0).

10. Kosakowo 8 4 39-52

Najbliższe mecze (Hala Sportowa przy Gimnazjum w Mostach): 9. kolejka (3.03.2013): 11:00 Kazimierz - Mosty, 11:50 Kosakowo - Rewa, 12:40 Suchy Dwór - Dębogórze Wybudowanie, 13:30 Pierwoszyno - Mechelinki, 14:20 Dębogórze - Pogórze. Około 15:10 – oficjalne zakończenie rozgrywek.

Aktualne wyniki, tabele i statystyki pomeczowe można śledzić na podstronach Urzędu Gminy Kosakowo pod adresem: kosakowo.pl/rkis/sport.