Przełożone terminy matur 2020 w powiecie puckim sprawiają kłopoty - także te komunikacyjne. Nie każdy z przystępujących do egzaminów ma okazję dojechać na nie własnym transportem, więc korzystać będzie z publicznego. Jak dotrzeć na maturę do Pucka, Kłanina czy Wejherowa?
Tu z pomocą pospieszył PKS Gdynia, który na przyszły tydzień (poniedziałek-środa 8-10 maja 2020) uruchamia dodatkowe, specjalne kursy dla maturzystów. Skoryguje także inne. Wszystko z myślą o ułatwieniu dojazdów.
Maturalne kursy jazdy autobusów PKS Gdynia - nowe kursy
Kursy, które zostaną uruchomione na okres od 8 do 10 czerwca (poniedziałek - środa):
- Linia 650 8:05 Władysławowo - Puck
- Linia 652 12:30 Puck - Jastrzębia Góra
- Linia 656 7:59 Połchowo - Puck (Mrzezino Dworzec 8:04, Mrzezino 8:07, Smolno Młyńska 8:10, Zelistrzewo 8:14, Błądzikowo Małe 8:17)
- Linia 656 13:00 Puck - Połchowo
- Linia 657 7:25 Chłapowo - Kłanino (Władysławowo 7:30, Swarzewo 7:36, Łebcz 7:46)
- Linia 657 12:30 Kłanino - Chłapowo
- Linia 660 7:10 Wierzchucino - Puck (Żarnowiec 7:23, Odargowo 7:27, Krokowa 7:40, Sławoszyno 7:46, Kłanino 7:52, Starzyno 7:54, Połczyno 8:05)
- Linia 660 12:25 Kłanino - Puck
- Linia 662 6:45 Dębki - Krokowa, w Krokowej możliwość przesiadki na autobus w kierunku Pucka i Wejherowa
- Linia 663 6:50 Karwia - Krokowa (Parszczyce 6:59), w Krokowej możliwość przesiadki na autobus w kierunku Pucka i Wejherowa
- Linia 672 7:30 Kielno - Wejherowo Tartaczna (7:39 Kamień, 7:43 Szemud, 7:51 Przetoczyno, 7:55 Sopieszyno)
- Linia 672 13:20 Wejherowo Tartaczna - Kielno (13:30 Wejherowo Dworzec Autobusowy, 13:55 Szemud)
- Linia 677 18:00 Lębork - Linia (tylko w dniach 8 i 10 czerwca)
Maturalne kursy jazdy autobusów PKS Gdynia - skorygowane kursy - powiat pucki
- Linia 660 12:35 z Pucka do Białogóry - jeżeli będą osoby chętne, autobus pojedzie przez Dębki
- Linia 689 - wykonany zostanie kurs o godz. 6:40 z Kopalina przez Lubiatowo (6:42), Osieki (6:46), Lublewo Lęborskie (6:51), Słuchowo (6:57), Białogórę (7:03), Wierzchucino (7:11), Prusewo (7:16), Brzyno (7:20), Nadole (7:25), Czymanowo (7:30), Rybno (7:38) i Warszkowo (7:49).
- Linia 689 13:00 z Wejherowa do Kopalina przez Warszkowo, Rybno, Nadole, Wierzchucino do Kopalina
Kursy PKS Gdynia, które przydadzą się w dojeździe na egzamin, a które od 8 czerwca wchodzą na stałe do obsługi:
- 650 6:55 Gdynia - Puck (Reda 7:20, Rekowo Górne 7:28, Celbowo 7:36)
- 652 18:15 Puck - Jastrzębia Góra
- 658 6:45 Puck - Wejherowo (7:04 Leśniewo, 7:10 Domatowo, 7:15 Domatówko)
- 658 7:35 Wejherowo - Puck (7:56 Domatowo, 8:01 Leśniewo, 8:11 Mechowo, 8:18 Darzlubie, 8:22 Połczyno)
- 658 18:10 Puck - Wejherowo
- 658 18:15 Wejherowo - Puck
- 660 7:30 Puck - Białogóra (Połczyno 7:38, Starzyno 7:48, Kłanino 7:50, Krokowa 8:00)
- 663 7:05 Krokowa - Wejherowo (Minkowice 7:07, Lisewo 7:11, Karlikowo skrzyżowanie 7:17)
- 663 12:30 Wejherowo - Krokowa
W PKS Gdynia podkreślają, że ułożenie maturalnego rozkładu jazdy nie byłoby możliwe bez szerokiej współpracy.
- Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim szkołom powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego, miasta Gdyni, oraz wszystkim osobom, które przygotowały dla nas materiały dotyczące uczniów dopuszczonych do egzaminów maturalnych podkreśla pomorski przewoźnik.
Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?