Przegląd maja 2020 w Helu, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd maja 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd maja 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Helu najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Bon 1000 plus na wakacje: Nowe informacje ws. planów rządu. Czy dostaniemy pieniądze? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę”?

Przegląd maja 2020 w Helu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Bon 1000 plus na wakacje: Nowe informacje ws. planów rządu. Czy dostaniemy pieniądze? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 W Helu spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Helu

Meteorolodzy zapowiadają nadejście deszczowej pogody. W Helu prawdopodobieństwo opadów na 5.06.2020 wynosi 50%. W które dni możemy spodziewać się deszczu? Meteorolodzy zapowiadają, że najbardziej deszczowym dniem może być piątek (5.06). Opady miejscami mogą sięgać 3,6 mm. Lepiej pamiętaj o noszeniu parasola.

📢 Wakacje na archiwalnych fotografiach: wczasy jakich w tym roku nie będzie. Czy kiedyś do nas wrócą?

"O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć." - tak jeszcze w kwietniu zapowiadał minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Pandemia prawdopodobnie nie wygaśnie latem, co oznacza, że tegoroczny urlop będzie inny niż dotychczas. Koronawirus zmienił naszą rzeczywistość, tego nie da się ukryć - pytanie, czy powrót do dawnej normalności jest jeszcze możliwy. Jak wyglądał wymarzony urlop na przestrzeni lat? Zobaczcie na zdjęciach.

Prasówka maj Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Polskie okręty w porcie Hel. Na Półwysep Helski przypłynął ORP Kaszub i ORP Kormoran. Zobaczcie jak wygląda nasza flota wojenna | ZDJĘCIA

W helskim porcie wojennym aktywne życie niemal zamarło, ale Punkt Bazowania Hel to wciąż miejsce, w którym można zobaczyć cumujące polskie okręty. Niedawno na Półwysep Helski przypłynęły dwie nasze jednostki - niszczyciel min ORP Kormoran oraz ORP Kaszub, korweta niegdyś wchodząca w skład 9. Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Zobaczcie jak marynarskie wizyty uwiecznił Grzegorz Elmiś z Helu.

📢 Rezydencja żony Łukasza Szumowskiego robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Żona ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dostała od niego w prezencie piękną rezydencję w m. Wodziłki na Suwalszczyźnie. Majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego rodziny to teraz jeden z najważniejszych tematów. Nieoficjalnie mówi się, że możliwa jest nawet dymisja ministra zdrowia.

📢 Kiedy będzie można pójść do kina, a kiedy na basen? TERMINY

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

📢 Koronawirus, powiat pucki i zwierzęta: Naprawdę dziki Półwysep Helski. W Helu spacerują dziki, w Jastarni do kościoła przydreptał jeż | FILM

Koronawirus w powiecie puckim zatrzymał nas w domach i na podwórkach i sprawił, że zwierzęta zaczęły coraz chętniej odwiedzać centra naszych miejscowości. W środku dnia, w środę na Półwyspie Helskim można było spotkać dziką rodzinę w Helu oraz... jeża tuptającego do kościoła w Jastarni.

📢 Produkty wycofane ze sprzedaży, bo szkodzą zdrowiu. GIS nakazał usunąć artykuły ze sklepów. Nie kupuj ich i zwróć sprzedawcy

GIS wydaje pilne decyzje - te produkty spożycze zostały wycofane ze sprzedaży w sklepach z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Nie wolno ich kupować, bo szkodzą zdrowiu! Kto kupił, powinien je zwrócić do sklepu. Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku kontroli w ciągu ostatnich miesięcy wycofał szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki, bowiem nie spełniały norm i mogą być szkodliwe dla zdrowia. To nie tylko żywność, ale i suplementy, czy produkty codziennego użytku. Zobacz ostrzeżenia GIS - które produkty mogą być szkodliwe?

📢 Tragedia w Helu: pomimo długiej akcji ratunkowej, nie udało się ocalić życia 49-letniego płetwonurka | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

W akcję ratowniczą zaangażowało się wielu mieszkańców Helu, w tym strażacy z OSP Hel, ratownicy SAR, Straż Graniczna w Helu, pracownicy bosmanatu. Na miejscu pracowali także: załoga LPR oraz policjanci z KPP w Pucku. Pomimo długich i usilnych prób przywrócenia oddechu 49-letniemu mieszkańcowi powiatu puckiego, niestety nie udało się.

📢 Foto Powiat Pucki: majowa burza w Helu - pogoda nad Zatoką Pucką zgotowała niezwykłe widowisko. Ciemne, skłębione chmury nad Helem | ZDJĘCIA

Niedzielna majowa burza (24.05.2020) skradała się nad Hel w widowiskowy sposób. Niebo zasnuły ciężkie, niemal sine chmury, a załamanie pogody na pewno nie było na rękę tłumom, które pojawiły się na ulicach i plażach Początku Polski. Zobaczcie, jak bardzo widowiskowa potrafi być pogoda w Helu!

📢 Obcokrajowcy w Arce Gdynia. Czy ściąganie dużej liczby zawodników zza granicy przyczynia się do poprawy gry żółto-niebieskich?

Niemal 80 piłkarzy zza granicy zakontraktowanych zostało już w historii Arki Gdynia. Ich liczba, począwszy szczególnie od 2010 roku, czyli w ostatnim dziesięcioleciu, systematycznie rosła. Wielu kibiców żółto-niebieskich od dawna krytykuje tego typu politykę transferową, twierdząc, że obecne kłopoty ich ukochanego klubu są pokłosiem m.in. zatrudniania nadmiernej liczby obcokrajowców. Postanowiliśmy to sprawdzić i szczegółowo zweryfikować zagraniczne transfery Arki. Nasz ranking jest subiektywny. Podzielcie się z nami opinią, które transfery uważacie za udane, a jakie ruchy kadrowe szczególnie na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat Wam się nie podobały.

📢 Półwysep Helski ich oczyma: przyjaciółki stworzyły facebookową grupę, która promuje Hel, Jastarnię i Chałupy. Mają prawie 7,5 tys. fanów!

Kochasz Półwysep Helski i nie możesz teraz go odwiedzić? Nic straconego - dzięki grupie, którą stworzyły Patrycja, Anna i Zuzanna, trzy przyjaciółki z Helu, nic cię nie ominie. - Promujemy cały półwysep i naszą branżę turystyczną, a do tego pomagamy gościom - wylicza Patrycja Paruch.

📢 Foto powiat pucki: niesamowite widoki funduje niebo i Zatoka Pucka - uchwycone aparatem lokalnej artystki | ZDJĘCIA

Zapierające dech w piersiach widoki nad Zatoką Pucką i Morzem Bałtyckim docenia każdy, kto miał okazję podziwiać je na żywo. Dla tych, którzy zwłaszcza teraz, w czasie epidemii koronawirusa, nie mogą wybrać się na spacer po plaży, artystka z Pucka - Kasia Domachowska, przygotowała serię zachwycających ujęć z Pucka i okolic.

📢 Trójka znika przez ból Kazika? Zobacz memy internautów

Trójka znika przez ból Kazika? Memy internautów piętnują sytuację związaną z unieważnieniem 1998. notowania listy przebojów na antenie stacji Trójka - Polskie Radio. Internauci pytają, czy Kazik jest niezgodny z konstytucją? Chodzi o wygraną piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", będącej aluzją do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu na Powązkach w czasie lock-downu i pandemii koronawirusa. Listę unieważniono, a Trójka się rozsypała. Co na to internauci? Zobacz memy.

📢 Władysławowo i ul. Hallera. Centrum turystycznej miejscowości zaczyna zachwycać: mniej parkingów i przejść, więcej zieleni | ZDJĘCIA, WIDEO

Turystyka: Władysławowo zmienia swoje centrum. Na ul. Hallera m.in. fontanna, więcej zieleni i miejsc odpoczynku dla letników. Turystyczna stolica powiatu odświeżyła trasę między dworcem PKP Władysławowo a Domem Rybaka. To początek rewolucyjnych zmian.

📢 Kocie piękności powiatu puckiego, które biorą udział w naszym plebiscycie: Pupil Roku powiatu puckiego. Poznajcie kandydatów | FOTO

Białe, czarne, kolorowe. Wielkie i małe. Rasowe i mieszanki - oto psy powiatu puckiego, które walczą o tytuł Pupila Roku 2021 ziemi puckiej. Poznajcie nasze najsympatyczniejsze zwierzaki. Naprawdę warto zobaczyć te fotki!

📢 Foto Powiat Pucki: Hel nocą - tak wygląda Początek Polski po zmroku: Bulwar Nadmorski, mała plaża, helski port. Jest klimat! | ZDJĘCIA

Foto Powiat Pucki: Hel nocą (maj 2020) - jeszcze pusty, ale wciąż ze swoim niesamowitm klimatem. Patrycja Paruch zaprasza nas na fotograficzny spacer po Bulwarze Nadmorskim, helskich portach i ich nabrzeżach oraz małej plaży. Zobaczcie, tak nastrojowo wygląda Początek Polski w majową noc. Zapraszamy!

📢 Pomnik Neptuna w Helu. Na Bulwarze Nadmorskim trwa jego montaż. Zobaczcie helską transmisję - tak wygląda mocowanie statuy | WIDEO

Helski Neptun - tak wygląda montaż niezwykłej rzeźby na Bulwarze Nadmorskim. Zobaczcie, tak wyglądają prace przy najnowszej atrakcji turystycznej, która pojawi się w Helu. Podoba się Wam rzeźba Tadeusza Biniewicza?

📢 Neptun z Bolonii w Helu: na Początku Polski stanęła imponująca rzeźba. - Robi wrażenie! - mówią w Urzędzie Miasta Hel | ZDJĘCIA

W Helu stanęła imponująca rzeźba przedstawiająca Neptuna - pierwowzór tegoż posągu znajduje się w Bolonii. Od twórczego impulsu do dzieła "Neptun z Bolonii w Helu" - jest to pierwsza na świecie wersja wyrzeźbiona w kamieniu. Poznajmy szczegóły tego projektu.

📢 Psie piękności powiatu puckiego, które biorą udział w naszym plebiscycie: Pupil Roku powiatu puckiego. Poznajcie kandydatów | FOTO

Białe, czarne, kolorowe. Wielkie i małe. Rasowe i mieszanki - oto psy powiatu puckiego, które walczą o tytuł Pupila Roku 2021 ziemi puckiej. Poznajcie nasze najsympatyczniejsze zwierzaki. Naprawdę warto zobaczyć te fotki!

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3