Przegląd tygodnia w Helu, najważniejsze wydarzenia od 14.06 do 20.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.06 a 20.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lokale wyborcze w Jastarni - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 1 turze?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Hel od 14.06 do 20.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lokale wyborcze w Jastarni - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 1 turze?

Lista lokali wyborczych w Jastarni, którą prezentujemy poniżej, pomoże ci sprawnie zagłosować w wyborach prezydenckich 2020. 28.06.2020 udaj się do lokalu wyborczego, w którym działa obwodowa komisja wyborcza, do której przypisany jest Twój adres zameldowania. Pamiętaj, że na głosowanie w 1 turze wyborów prezydenckich 2020 powinieneś zabrać ze sobą maseczkę. Nie zapomnij również o dowodzie osobistym. Bez tego nie zostanie ci wydana karta do głosowania na prezydenta RP.

📢 Lokale wyborcze w Helu - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 1 turze?

Wiesz, gdzie głosować w Helu podczas wyborów prezydenckich 2020? Każda zameldowana osoba ma prawo oddać głos tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym. Aby uniknąć kursowania po Helu 28.06.2020 sprawdź, w którym lokalu wyborczym możesz oddać swój głos w 1 turze wyborów prezydenckich 2020. Pamiętaj, aby do lokalu wyborczego w Helu zabrać ze sobą maseczkę. Postaraj się wybrać porę, gdy przy urnach nie będzie tłumów.

📢 Puck: na parkingu przy ul. 10 Lutego stanął namiot, w którym można wykonać test na koronawirusa. Ile kosztuje? Kto powinien go zrobić?

Miasto Puck w porozumieniu z Laboratorium Genloxa Sp. z o.o. uruchomiło mobilny punkt poboru materiału do wykonywania testów na wirusa SARS-COV-2. Każdy, kto ma potrzebę poddać się testowi na koronawirusa, może to zrobić w Pucku, na parkingu przy ul. 10 Lutego, naprzeciwko Urzędu Gminy Puck. Ile kosztuje test i kto może go zrobić?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Huawei MediaPad T5 10 Wi-Fi 2GB/16GB czarny (AGASSI2W09ABLACK)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Tygodniowa prasówka 14.06-20.06.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Młode małżeństwo kupiło dom wampira z Bytowa. Chcą odczarować to miejsce

Młode małżeństwo z Niedarzyna kupiło dom, w który mieszkał Leszek Pękalski. - Dom ma duży potencjał, chcemy odczarować to miejsce - mówi Sonia Burandt, nowa właścicielka budynku.

📢 Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Piątek, 19 czerwca 2020

Koronawirus w powiecie puckim: raport z 19 czerwca 2020 (piątek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim nie ma osób zakażonych, ale rośnie liczba osób poddanych kwarantannie.

📢 Debata prezydencka: MEMY, że mucha nie siada. Menelowe plus lekiem na całe zło? Hity z debaty prezydenckiej w TVP okiem internetu

Debata prezydencka, która odbyła się 17 czerwca 2020 roku to już historia. Ale jaka! 11 kandydatów i 80 minut emocji, które okazały się inspiracją dla internautów. Zobacz memy, które komentują debatę prezydencką w TVP. Hity debaty to m. in. program Menelowe plus Stanisława Żółtka, czy latająca w studio mucha, której spodobała się fryzura Waldemara Witkowskiego. No i pytania zadawane przez prowadzącego Michała Adamczyka.

📢 Żelistrzewo: na ul. Kasztanowej zderzyły się dwa samochody, jeden z nich dachował | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Wypadek na ul. Kasztanowej w Żelistrzewie. Około 8:30 w piątkowy ranek (19.06.2020) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z których jeden dachował. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego: ratownicy medyczni, policjanci z puckiej komendy oraz strażacy z KP PSP w Pucku i OSP Żelistrzewo.

📢 Epidemia koronawirusa w powiecie puckim: jakie obowiązują zasady? Co wolno, a czego nie? Wątpliwości rozwiewają policjanci z KPP w Pucku

  • Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń - uświadamiają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej 2 metrów.
    Jakie w związku z koronawirusem mamy obowiązki? Co nam wolno, a czego nie?

📢 Puck: budowa zintegrowanego węzła komunikacyjnego. Jak postępują prace? Ul. Dworcowa jest nie do poznania | ZDJĘCIA, WIDEO

Ul. Dworcowa w Pucku zmienia się nie do poznania - prace nad budową zintegrowanego węzła komunikacyjnego powoli dobiegają końca. Kostki chodnikowe już prawie w całości zostały ułożone, a nowy asfalt wylany. Widać już, jak będą wyglądały okolice dworca PKP i PKS w Pucku: miejsca parkingowe, postój dla taksówek. Aż ciężko uwierzyć, że zaledwie rok wcześniej wyglądało tam zupełnie inaczej..

📢 Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Czwartek, 18 czerwca 2020

Koronawirus w powiecie puckim: raport z 18 czerwca 2020 (czwartek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim nie ma osób zakażonych, ale rośnie liczba osób poddanych kwarantannie.

📢 Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach. Wspominamy serial Ranczo [zdjęcia]

Jest tak, jak w serialu "Ranczo". Autobus z Warszawy objeżdża niewielki rynek w centrum wsi. Obok jest przystanek i sklep w barwach unijnych. A na ławeczce klienci z Mamrotami. Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach - przypominamy nasz archiwalny reportaż.

📢 Foto powiat pucki: mgła pojawiła się nad Puckiem i gminą Puck | ZDJĘCIA

Mgła to zjawisko, które najczęściej obserwujemy jesienią, dlatego budzi większe zainteresowanie o tej porze roku. Jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców, gdyż ogranicza pole widzenia. Tym razem zawitała do powiatu puckiego. Czy udało się Wam ją uwiecznić?

📢 Miss Polonia 2020 Open. Zobacz kandydatki do tytułu najpiękniejszej

Trwają eliminacje do Miss Polonia 2020 OPEN! Zobacz kandydatki, które chcą stanąć w szranki o tytuł najpiękniejszej i koronę Miss Polonia 2020. Głosowanie w zależności od grupy trwa do niedzieli 21 czerwca (grupa A), lub do poniedziałku, 22 czerwca do godziny 23:59 (grupa B)!

📢 Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Środa, 17 czerwca 2020

Koronawirus w powiecie puckim: raport z 17 czerwca 2020 (środa). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim nie ma osób zakażonych, ale rośnie liczba osób poddanych kwarantannie.

📢 Program SKLEP+. Powstanie państwowa sieć sklepów - co o niej wiemy? Rząd przejmie Żabkę lub Tesco?!

Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad stworzeniem sieci sklepów, która byłaby kontrolowana przez państwo. Program nie ma oficjalnej nazwy, my na potrzebę tego materiału nazwiemy go "SKLEP PLUS". O pomyśle informował w wywiadzie dla money.pl wiceszef wspomnianego resortu Artur Soboń. - Pracujemy nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych - powiedział wiceminister. Portal "Businessinsider.com.pl" podsumował w kilku punktach, co wiemy dziś o rządowym pomyśle SKLEP PLUS i na czym będzie on polegał. Zobacz galerię.

📢 Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku: epidemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Choć wdrożony został kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, to dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników jest to nadal okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

📢 Matura 2020 biologia rozszerzenie. Odpowiedzi, arkusz CKE. Co było na egzaminie maturalnym z biologii na poziomie rozszerzonym 16.06.2020?

Matura 2020 biologia rozszerzona - pytania, odpowiedzi i arkusz CKE znajdziecie w tym artykule we wtorek 16.06.2020 r. po godz. 14. Matura 2020 z biologii (na poziomie rozszerzonym i podstawowym) rozpoczęła się 16 czerwca 2020 r. o godz. 9. Potrwa 3 godziny. Jakie pytania pojawiły się na teście z biologii rozszerzonej? Co było najtrudniejsze? Tu znajdziecie opinie uczniów, którzy jako pierwsi opuścili salę egzaminacyjną.

📢 Najciekawsze zamki w Polsce warte zobaczenia. Niektóre powstały ledwie kilka lat temu

Zamki to znacznie więcej niż tylko piękne, stare mury. Oto najciekawsze takie budowle w Polsce. Może warto odwiedzić je na żywo?

📢 Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Wtorek, 16 czerwca 2020

Koronawirus w powiecie puckim: raport z 16 czerwca 2020 (wtorek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim nie ma osób zakażonych, jednak znacznie wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie.

📢 We Władysławowie stanęła stacja z elektrycznymi rowerami. Już można z nich korzystać. Jak działają i ile kosztują? | ZDJĘCIA

Pierwsza stacja ładowania małych pojazdów elektrycznych (rowery i hulajnogi elektryczne), na których będzie można podładować również urządzenia mobilne, została ustawiona przy dworcu we Władysławowie, a kolejna już wkrótce zostanie uruchomiona w Helu. Docelowo na każdej ze stacji znajdzie się 10 rowerów elektrycznych, a obecnie we Władysławowie do dyspozycji turystów i mieszkańców jest ich 20.

Rząd ogłasza nowe obostrzenia

Wideo

Materiał oryginalny: Przegląd tygodnia w Helu, najważniejsze wydarzenia od 14.06 do 20.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego - Hel Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3