Przegląd tygodnia w Helu, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda w Helu. Jaka będzie dzisiaj (w niedzielę, 29.03) pogoda? Jaka temperaturę pokażą termometry?”?

Przegląd tygodnia Hel od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda w Helu. Jaka będzie dzisiaj (w niedzielę, 29.03) pogoda? Jaka temperaturę pokażą termometry?

Jaka będzie dzisiaj pogoda w Helu? Sprawdziliśmy najbardziej aktualne prognozy pogody na dzisiaj dla Helu. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 29.03? Jak sie ubrać, by czuć sie dobrze zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków? Jaka będzie temperatura dzisiaj w Helu? Czy wiatr będzie silny? Przekonaj się, sprawdzając poniższą prognozę pogody niedzielę dla Helu.

📢 Jak wygląda koronawirusowa sytuacja w powiecie puckim? Podajemy najświeższe informacje z soboty, 28 marca 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku poinformowała, że na dzień 28 marca 2020 (sobota) w powiecie puckim nie ma jeszcze przypadku zarażenia koronawirusem, choć są osoby, które są pod ścisłą kontrolą sanepidu. Ile ich jest?

📢 Marcowy weekend w powiecie puckim: 28.03.2020. Władze apelują: zostańcie w domu. Władysławowo pokazało puste place, ulice, plaże | ZDJĘCIA

Opustoszała Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, bałtycka plaża bez ludzi, kładka na Szotlandzie, place zabaw, turystyczne centrum wakacyjnego Władysławowa w okolicach ul. Sportowej i Hryniewieckiego - takimi, mocno przemawiającymi do wyobraźni, gmina Władysławowo przekonuje weekendowych koronaturystów, by odpuścili marcowe wizyty i zostali w domach. - Jest pięknie i pusto.... i niech tak zostanie. To nie czas na wyprawy nad morze, niestety. Zachęcamy Was do #zostańwdomu abyśmy później wszyscy zdrowi mogli cieszyć się z uroków naszego Morza Bałtyckiego i Władysławowa - podkreślają urzędnicy.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pogoda dla Helu na weekend. Sobota - niedziela (28 - 29.03). Sprawdź prognozę pogody dla Helu

Pogoda dla Helu na weekend 28 - 29.03. Jaka będzie pogoda w Helu w sobotę i niedzielę? Czy temperatura będzie sprzyjała przybywaniu na zewnątrz? Według synoptyków, w weekend możemy spodziewać się maksymalnych temperatur rzędu nan°C. W najcieplejszym momencie dnia w sobotę termometry pokazać mogą do 7°C w cieniu. W niedzielę maksymalna temperatura w Helu wynosić będzie 4°C. Upewnij się, jaka będzie pogoda w weekend w Helu i na tej podstawie zaplanuj swoje wolne dni.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Radni KO powiatu puckiego do starosty: dajmy 200 tys. zł Szpitalowi Puckiemu. Jarosław Białk: - Są szybsze metody. To nie czas na licytacje

200 tys. zł dla Szpitala Puckiego zamiast na promocję Starostwa Powiatowego w Pucku - takiej zmiany w finansach chcą radni Koalicji Obywatelskiej powiatu puckiego. - Jakakolwiek promocja powinna zejść na dalszy plan - podkreśla Zdzisław Pruchniewski. Starosta ripostuje: - Są szybsze sposoby na pomoc. Radni je znają

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 Daniel Choiński ze Studia Tańca Dance Flow bierze udział w wielkiej akcji Pokaż Talent! Czy zostanie Instruktorem Tańca Roku? | WIDEO

Odkrywamy talenty: Instruktor Tańca Roku. W tej kategorii plebiscytu Dziennika Bałtyckiego Pokaż Talent! znajduje się mieszkaniec powiatu puckiego. Daniel Choiński ze Studia Tańca Dance Flow jest kandydatem do tytułu Instruktora Tańca Roku, czy uda mu się wygrać? Głosowanie będzie trwać do środy, 15 kwietnia do godz. 21:30.

📢 Jak wygląda koronawirusowa sytuacja w powiecie puckim? Podajemy najświeższe informacje z piątku, 27 marca 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku poinformowała, że na dzień 27 marca 2020 (piątek) w powiecie puckim nie ma jeszcze przypadku zarażenia koronawirusem, choć są osoby, które są pod ścisłą kontrolą sanepidu. Ile ich jest?

📢 Policjant z Władysławowa, w dzień wolny od pracy, nie wahał się udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Starszy sierżant Dawid Kozak, funkcjonariusz z Komisariatu Policji we Władysławowie, gdy był poza służbą, był świadkiem wypadku drogowego: udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorował stan mężczyzny.

  • Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta, mogłoby dojść do tragedii - informują w KPP w Pucku.

📢 Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję? Rynek nieruchomości wyhamowuje przez koronawirusa w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań jeszcze kilka miesięcy temu biły rekordy. Rynek nieruchomości wydawał się nie do ruszenia. A jednak – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatrząsła nim w posadach. Ceny mieszkań zaczną spadać - tak twierdzą eksperci przywoływani przez Businessinsidera. Popyt wyhamował, coraz mniej klientów chce kupić lub wynająć nieruchomość. Kryzys na rynku nieruchomości oznacza spory problem dla wielu sektorów. Notariusze i banki co najmniej zwolnią obroty.

📢 Siedzisz w domu? Zajmij się kwiatami. Podpowiamy, co i jak zrobić

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Koronawirus w gminie Kosakowo i wekendowa turystyka: gmina podjęła decyzję, by całkowicie zamknąć molo w Rewie i Mechelinkach | ZDJĘCIA

Od czwartku 26.03.2020 do odwołania zostało zamknięte molo w Rewie i molo w Mechelinkach. Spacerowa atrakcja została odgrodzona biało-czerwonymi taśmami. - W okresie obowiązywania stanu epidemicznego najlepszym zajęciem jest #zostanwdomu - informują w Urzędzie Gminy Kosakowo i proszą: - Apelujemy, aby uszanować wprowadzone zakazy, które mają na celu jedno zadanie – ochronę przed zakażeniem koronawirusem.

📢 Puck. Koronawirus i wybory prezydenckie. Burmistrz Pruchniewska: Nie zamierzam narażać moich pracowników i mieszkańców na utratę zdrowia

Nie będzie wyborów prezydenckich 2020 w Pucku w planowanym terminie (10.05.200 i 24.05.2020)? Ich organizacji zdecydowani sprzeciwia się burmistrz Hanna Pruchniewska i w ostrych słowach gani zwlekanie z podjęciem decyzji o przełożeniu terminu. - Nie zamierzam narażać moich pracowników i mieszkańców na utratę zdrowia i życia. To niemoralne!!!! - komentuje burmistrz.

📢 Jak promować biznes online podczas epidemii koronawirusa?

Epidemia koronawirusa i ograniczenie naszych możliwości wychodzenia z domu sprzyjają promocji online. To znakomita okazja do poprawienia widoczności swojej firmy w internecie. Sprawdź, czy wiesz, jak pozyskać nowych klientów i zleceniodawców w sieci.

📢 Koronawirus: tak wyglądają dziś (26 marca 2020) półki sklepowe w powiecie puckim i Wielkiej Brytanii. Różnice szokują | ZDJĘCIA

Sytuacja panicznego kupowania związana z epidemią koronawirusa w powiecie puckim wydaje się unormowana, jeżeli w ogóle można było mówić o panicznych zakupach. W porównaniu do sytuacji na sklepowych półkach w Wielkiej Brytanii nie mamy się czym przejmować, bo widać, że umiemy się dostosować i pomagać sobie wzajemnie.

📢 Koronawirus. Pozostawieni sami sobie i kneblowani lekarze prowadzą wojnę partyzancką z epidemią

Na forach lekarskich trwa wymiana przepisów na urządzenia do wentylacji pacjentów chałupniczo przerabiane z masek do nurkowania i wzorów krawieckich odzieży ochronnej do szycia przez matki i żony. Lekarze są kneblowani - coraz więcej jest nacisków, by nie mówili publicznie o sytuacji w szpitalach. Priorytet dla personelu medycznego w dostępie do testów na koronawirusa pozostaje kompletną fikcją. Lekarze i pielęgniarki własnymi siłami próbują uchronić system przed załamaniem.

📢 Jak wygląda koronawirusowa sytuacja w powiecie puckim? Podajemy najświeższe informacje z czwartku, 26 marca 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku poinformowała, że na dzień 26 marca 2020 (czwartek) w powiecie puckim nie ma jeszcze przypadku zarażenia koronawirusem, choć są osoby, które są pod ścisłą kontrolą sanepidu. Ile ich jest?

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3