Przegląd tygodnia w Helu, najważniejsze wydarzenia od 23.02 do 29.02.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.02 a 29.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyniki Lotto 29.02. Sprawdź w Helu wyniki losowania Lotto z wczoraj (z soboty)”?

Przegląd tygodnia Hel od 23.02 do 29.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyniki Lotto 29.02. Sprawdź w Helu wyniki losowania Lotto z wczoraj (z soboty)

Zrobiłeś zakład Lotto w Helu? Losowanie Lotto 29.02.2020 już za nami. Sprawdź, jakie liczby zostały wylosowane w sobotę 29.02.2020 w Lotto oraz Lotto Plus. Być może tym razem to do Ciebie uśmiechnęło się szczęście? Jeśli regularnie grasz w Lotto, zapisz sobie tę stronę do ulubionych. Codziennie możesz tu sprawdzić wyniki ostatniego losowania. Zobacz, jakie liczby zostały wylosowanie w Lotto wczoraj (w sobotę), 29.02.2020 i porównaj je ze swoim kuponem.

📢 Planujesz ślub kościelny? Na to ci nie pozwolą. Zakazy, nakazy i wskazówki dla narzeczonych

O tym, że w 2020 roku narzeczonych planujących ślub kościelny czekają zmiany, mówi się już od dawna. Okazuje się jednak, że nie chodzi tylko o indywidualne rozmowy księdza proboszcza z każdym z narzeczonych, dotykające również tematów intymnych. W jednej z diecezji powstał dokument, w którym zebrano szczegółowe zasady dotyczące przygotowania i zawierania ślubu kościelnego. Dotyka on wielu kwestii, m.in. wystroju kościoła oraz strojów pary młodej i gości weselnych. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed ślubem kościelnym.

📢 Tych kobiet szuka pomorska policja. Zobaczcie, za kim wystawiono listy gończe! [zdjęcia, rysopisy]

Oszustwa, kradzieże, jazda pod wpływem alkoholu. Co jeszcze zarzuca się kobietom poszukiwanym przez pomorską policję? Zobacz galerię zdjęć i rysopisy. Jeśli rozpoznajesz którą z poszukiwanych, skontaktuj się z policją.

Tygodniowa prasówka 23.02-29.02.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Wojewoda wprowadza stan podwyższonej gotowości

Stan podwyższonej gotowości w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego 18 w Gdańsku i Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej przy ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni.

📢 Suzuki dachowało w Chałupach: kierowcy udało się opuścić auto o własnych siłach | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Wczesnym rankiem w piątek, 28 lutego 2020 służby ratownicze zostały wezwane do wypadku na drodze W-216 w Chałupach. Suzuki Swift, którym kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Władysławowo, uderzyło w drzewo i dachowało. Na miejscu pracowały jednostki straży pożarnej JRG Puck oraz OSP Władysławowo, a także policjanci z KPP w Pucku.

📢 Mieszkania w Helu. Oto najdroższe mieszkania do kupienia w Helu

Za najdroższe mieszkanie w Helu trzeba zapłacić 1 349 900 zł . Czy to dużo czy mało, zależy od możliwości finansowych każdego z nas. Jakie mieszkania są obecnie najdroższe w Helu? Czym się wyróżniają? Przekonaj się sam, oglądając zestawienie oparte o oferty z serwisu Gratka.pl

📢 Gdańszczanin poszukiwany przez policję pasażerem dachującego w Mostach auta | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Do wypadku doszło około godz. 18:50 w czwartkowy wieczór, 27 lutego 2020 w Mostach (gmina Kosakowo). Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Pucka, Kosakowa, Dębogórza i Gdyni, ZRM oraz policjanci z KPP w Pucku. Dwie osoby zostały uwięzione w pojeździe, na szczęście były przytomne.

📢 Władysławowo: Sportowy Dzień Jedności Kaszubów (2020). OSiR Władysławowo pokazał medal dla tych co przebiegną 5 i 10 km | ZDJĘCIA

Wyjątkowy medal czekać będzie na tych, którzy 21 marca przyjadą do Władysławowa na Sportowy Dzień Jedności Kaszubów (2020). Aby go otrzymać, wystarczy przebiec lub przejść dystans 5 lub 10 kilometrów. Warto czekać na 21.03.2020?

📢 SP Połczyno i SP Łebcz w konkursie "Do Hymnu!". Zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", "Rotę" oraz "Boże, coś Polskę" | ZDJĘCIA, WIDEO

Hymn polski, "Rota" oraz "Boże, coś Polskę" - te trzy pieśni wykonali uczniowie z SP Połczyno. Wszystko działo się w ramach ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu". Na Pomorzu w przedsięwzięcie NCK włączyło się tylko 15 szkół.

📢 Jak uchronić się przed koronawirusem? [Zalecenia WHO i GIS]

Profilaktyka jest obecnie najskuteczniejszą metodą chroniącą przez zakażeniem SARS-CoV-2. Nie należy bagatelizować prostych wskazówek, które zmniejszają ryzyko infekcji. Zapoznaj się z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

📢 Koronawirus: źródło epidemii, zagrożenie i szczepionka

Koronawirus z Wuhan dotarł już do 56 krajów i regionów na świecie. Dowiedz się, co było źródłem epidemii, jak doszło do rozprzestrzenienia się tego wirusa i dlaczego jest on tak niebezpieczny. W artykule przeczytasz również o tym, kiedy dostępna będzie szczepionka przeciwko koronawirusowi, sprawdzisz jego aktualny zasięg oraz statystyki związane z liczbą zarażonych i przypadków śmiertelnych.

📢 Koronawirus: kto umiera najczęściej? Która płeć oraz grupa wiekowa jest bardziej zagrożona i dlaczego? Aktualne dane i statystyki!

W której grupie wiekowej wskaźnik śmiertelności w związku z nowym koronawirusem jest największy? Która płeć jest bardziej narażona i jaki jest związek liczby zgonów i współwystępujących chorób? Podajemy aktualne dane, statystyki i zasięg koronawiusa SARS-CoV-2.

📢 Trzynastka – ekstra emerytura już w tym roku. Co warto wiedzieć o trzynastce dla emerytów?

Trzynastka to świadczenie społeczne, które będzie wypłacane raz do roku. Na dodatkowy zastrzyk gotówki mogą liczyć wszyscy emeryci i renciści, nawet bogaci. Przypominamy najważniejsze fakty na temat trzynastej emerytury oraz czternastki.

📢 Akcja charytatywna na rzecz psów ratowniczych GOPR -„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” bije kolejny rekord – zebrano 120 000 złotych!

W ramach V edycji akcji charytatywnej – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, podczas której po raz trzeci wspólnie wspieraliśmy psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, padł kolejny rekord. Ze sprzedaży dedykowanych bransoletek, które można było kupić w sieci sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, zebrano 120 000 złotych! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na dalsze szkolenie czworonożnych ratowników i wyposażenie placów treningowych.

📢 9. turniej Ligi Skata Ziemi Puckiej 2019/2020. Piotr Stodolny (Sokół Strzelno) oraz MOKSiR Puck wygrywają zawody w Pucku | ZDJĘCIA

Całe podium 9. turnieju Ligi Skata Ziemi Puckiej 2019/2020 nasze - gracze i drużyny z powiatu puckiego zgarnęły pełną pulę zawodów organizowanych z okazji 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem. Wygrali: Piotr Stodolny (Sokół Strzelno) oraz MOKSiR Puck.

📢 13. turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2019/2020: zaślubinowy turniej wygrali: Elżbieta Kruk oraz Bocar Osłonino | ZDJĘCIA, WYNIKI

Zaślubiny Polski z morzem - a dokładnie ich setna rocznica - była okazją, by w Pucku rozegrać 13. turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2019/2020. Do hali MOKSiR Puck zjechało 123 zawodników, 26 drużyn. Indywidualnie wygrała Elżbieta Kruk a Bocar Osłonino drużynowo.

📢 10 stereotypów na temat kobiet w pracy. Ty też musisz z nimi walczyć?

Żyjemy w XXI wieku, ale nadal wielu pracodawcom wydaje się, że kobiety są stworzeniami innej kategorii niż mężczyźni. Jedni postrzegają kobiety jako gorsze pracownice, inni obarczają zbyt wieloma obowiązkami. Sprawdź, czy twój szef również myśli stereotypowo.

📢 LKS Ziemi Puckiej w Toruniu. W sumie 6 medali, a złoto mają: Mateusz Oss, Mateusz Helman, Rafał Kownatke, Dominika Duraj, Kinga Kempa | FOTO

Mateusz Oss, Mateusz Helman, Rafał Kownatke, Dominika Duraj, Kinga Kempa - oto sportowcy LKS Ziemi Puckiej, którzy wywalczyli złote medale na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwa Okręgu juniorów w Toruniu (2020). W sumie sportowcy z puckiego klubu przywieźli sześć krążków.

📢 3 Gala Sportu Gminy Władysławowo: nagrody dla najlepszych. Ambasadorem Sportu Władysławowa został Gabriela Czyż | ZDJĘCIA

24 najlepszych sportowców z nagrodami burmistrza Władysławowa, roczny tytuł Ambasadora Sportowego trafił do triatlonistki Gabrieli Czyż, a do tego 10 nagród indywidualnych dla najbardziej wszechstronnych uczestników Ligi Sportowej Gminy.

📢 Idziesz do nowej pracy? Oto 7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Poznanie i przyzwyczajenie się do nowej firmy wymaga czasu. Nie ma drogi na skróty. Ważne jest to, aby przebyć tę drogę uwzględniając zasady panujące w danej organizacji, a nie wnosić zasady z byłej firmy. Wtedy mamy szansę na szybsze odnalezienie się w nowym miejscu

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3