Pucka Liga Baśki. Remiza OSP Mrzezino. Józef Dettlaff z Brzozaków Mechowo najlepszy

PLB
Dariusz Skóra, sołtys Mrzezina wręcza okazały puchar dla Antoniego Bigota, najlepszego zawodnika wsi Mrzezino Henryk Radtke
Józef Dettlaff z Brzozaków Mechowo wygrał piętnasty turniej Puckiej Ligi Baśki. Tym razem gracze spotkali się w remizie OSP Mrzezino.

Piętnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2012/2013 odbył się w remizie OSP w Mrzezinie. W turnieju wzięło udział 128 zawodników w tym 6 kobiet z 21 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Józefa Dettlaffa (Brzozaki Mechowo) przed Antonim Bigotem (OSP Mrzezino) oraz ex aequo Andrzejem Dawidowskim (PKA Gdynia) i Janem Drzeżdżonem (Strzecha Starzyno).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Gertruda Lademann (Rekowianie Rekowo) zajmując 34 miejsce. W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna PKA Gdynia grająca w składzie: Andrzej Dawidowski, Jacek Rogocki, Zdzisław Dawidowski, Paweł Kreft, Jan Grochocki oraz Kazimierz Kreft przed drużynami Brzozaki Mechowo oraz ekipą Kłos II Werblinia.

Pucka Liga Baśki: wyniki piętnastego turnieju w Mrzezinie

Po raz kolejny liderzy wypadli bardzo słabo. W klasyfikacji drużynowej Kłos Werblinia zajął dziewiąte miejsce, Fox Gdynia był czternasty, natomiast Gran Krokowa jedenasty.
Słabszą formę liderów wykorzystała drużyna PKA Gdynia zrównując się punktami z wiceliderem. Lider klasyfikacji indywidualnej Mieczysław Balewski zajął dopiero 103. miejsce, ale przy słabszym występie zawodników z pierwszej dziesiątki utrzymał dotychczasową przewagę.

Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta, trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo Dariusz Skóra, sołtys Mrzezina ufundował okazały puchar dla najlepszego zawodnika ze swojej wioski, którym okazał się Antoni Bigot (OSP Mrzezino).