Pucka Liga Baśki. W Połczynie wygrał Andrzej Nowak ze Strzechy Strzelno

Henryk Radtke
Roman Kościelniak
W Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się czternasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2012/2013. W turnieju wzięła udział 136 zawodników w tym 7 kobiet z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Andrzeja Nowaka (Strzecha Starzyno) przed Jerzym Sahsem (Puma Darzlubie) oraz Antonim Pranga (Kontra Radoszewo). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo) zajmując 22 miejsce.
W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Strzecha Starzyno grająca w składzie: Andrzej Nowak, Kazimierz Labudda, Marian Klejsa, Jan Drzeżdżon, Antoni Okulski oraz Andrzej Okólski przed drużyną Kontra Radoszewo oraz ekipą z Białogóry.
Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta, 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Zobacz galerię zdjęć: Pucka Liga Baśki w Połczynie

Ponadto sołtys wsi Połczyno Łukasz Korthals ufundował puchary w trzech kategoriach: najlepszy zawodnik całego turnieju (Andrzej Nowak), najlepsza kobieta (Gertruda Lademan) oraz najlepszy zawodnik z Połczyna (Czesław Humla).

Bardzo słabo wypadli dotychczasowi liderzy, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. W klasyfikacji drużynowej liderzy Kłos I Werblinia uplasowali się na 20 miejscu, wiceliderzy Fox Gdynia na 22 miejscu (ostatnim), a drużyna zajmująca 3. miejsce Gran Krokowa była dopiero siedemnasta.

Trzynasty turniej Puckiej Ligi Baśki. Kto triumfował?

W klasyfikacji indywidualnej siedmiu czołowych zawodników skończyło grę z wynikiem minusowym. Pomimo gorszej formy liderów, czołówka klasyfikacji drużynowej nie uległa zmianie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej oprócz pozycji lidera nastąpiły znaczne przetasowania w czołowej „dziesiątce”.