Skatepark Puck, minigolf i nowy budynek na stadionie już otwarte. ZDJĘCIA, WIDEO

P.
Skatepark Puck, minigolf i nowy budynek na stadionie już otwarte
Skatepark Puck, minigolf i nowy budynek na stadionie już otwarte Piotr Niemkiewicz
Skatepark Puck, pole minigolfa i nowy budynek zaplecza na stadionie - od niedzieli już oficjalnie dostępne dla mieszkańców. To był udany finisz programu Aktywny Puck, do którego dołożyła się Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka.

Skatepark Puck i mini pole golfowe oraz nowy budynek na puckim stadionie wybudowane zostały w ramach programu Aktywny Puck. To projekt, na który miastu udało się zdobyć fundusze przekazane przez Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką.

I projekt bardzo chwalony przez młodych i starszych mieszkańców powiatowego miasta.

CZYTAJ I OGLĄDAJ Tak powstawał skatepark Puck - zobacz wideo jak na tym obiekcie jeżdżą skaterzy znad morza - ZDJĘCIA

Skatepark Puck w niedzielę opanowali miłośnicy jazdy na deskach, rowerach oraz rolkach. Przyszli skaterzy z Pucka, przyjechali też ich znajomi z Rumi. A mieszkańcy mogli podziwiać fantazyjne i niejednokrotnie niebezpieczne tricki.

Super atrakcją skateparku Puck jest bowl - czyli, misa, niecka, w której można do woli szaleć. Katarzyna Bartoszewicz-Stromska, która poprowadziła inauguracyjną imprezę, próbowała zachęcić m.in. samorządowców, by spróbowali swoich sił. Jednak przewodnicząca Rady Miasta Puck Hanna Pruchniewska jak i burmistrz Pucka Marek Rintz dyplomatycznie wykręcili się z tego - przyznajmy: ryzykownego - zadania.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Świetną atrakcją dla młodszych okazał się mini golf. Zresztą widać było, że także starsi z zapałem celowali piłeczką do dołków.

Jak się okazuje będzie to można robić częściej i za darmo. Bo wcześniej burmistrzowie puckim przedszkolakom przekazali komplety kijów. Inne zestawy będą też w pomieszczeniach MOKSiR Puck - i tam będzie można je wypożyczyć. Albo przyjść na tory przy ul. Nowy Świat (na przeciwko Publicznego Gimnazjum Puck) w dowolnej chwili z własnym sprzętem.

- To obiekt, który ma służyć nam wszystkich - podkreślał z mocą burmistrz Marek Rintz.

Skatepark Puck, minigolf i nowy budynek na stadionie już otwarte. Zobacz wideo:

Wideo

Dodaj ogłoszenie