Starzyno. Deblowe mistrzostwa ziemi puckiej. Najlepsi Mariusz Szulc (Połchowo) i Stefan Oberzig (OSiR Władysławowo) | ZDJĘCIA, WYNIKI

Piotr Niemkiewicz
Sportowy duet Mariusz Szulc (Połchowo) i Stefan Oberzig (OSiR Władysławowo) wygrali Deblowy Turniej Tenisa Stołowego Oldboy Ziemi Puckiej, który odbył się w Starzynie. Na podium stanęli również: Ryszard Śliwiński, Bogusław Fiałkowski, Alojzy Golla i Leszek Lenc.

Deblowy Turniej Tenisa Stołowego Oldboy Ziemi Puckiej to zawody dla najstarszych pasjonatów tej dyscypliny w powiecie puckim.Ci spotkali się w sali sportowej Zespołu Szkół w Starzynie. Zawody zorganizowane przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck cieszyły się sporym zainteresowaniem, bo na liście startowej odnotowano pond 40 nazwisk.

- Zawodnicy rywalizowali w parach systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach - informują w OKSiT w gminie Puck.

Tenisowe podium w Starzynie zdominowali zawodnicy OSiR Władysławowo, którzy zameldowali się na każdym jego stopniu. Z medalami i pucharami wracają też sportowcy z gminy Puck oraz Półwyspu Helskiego.

Deblową rywalizację tenisistów wygrał duet Dariusz Szulc (Połchowo) i Stefan Oberzig (OSiR Władysławowo). Drugie miejsce wywalczyli Ryszard Śliwiński (OSiR Władysławowo) i Bogusław Fiałkowski, a stawkę liderów zamykają Alojzy Golla (OSiR Władysławowo) i Leszek Lenc (Hel).

Tenis stołowy w kategorii OLDBOY ZIEMI PUCKIEJ na sezon 2016/2017

Oldboje ziemi puckiej: Śliwiński lepszy od Korthalsa i Tusze...

Najlepszą z pań została reprezentantka Jastarni Joanna Robakowska, która grała w parze z Lechem Czernickim (OSiR Władysławowo). Ta ekipa w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie piąte miejsce.

Deblowy turniej był jednocześnie okazją do podsumowania tenisowych rozgrywek sezonu 2019/2020. W Starzynie nagrodzono wszystkich uczestników pucharami, koszulkami oraz upominkami rzeczowymi.

Starzyno: Deblowy Turniej Tenisa Stołowego Oldboy Ziemi Puckiej (listopad 2021)- wyniki:

1. Szulc Mariusz (Połchowo), Oberzig Stefan (OSiR Władysławowo)
  2. Śliwiński Ryszard (OSiR Władysławowo), Fiałkowski Bogusław (Jastarnia)