Sztorm Mosty - Arka Gdynia: sparing dla gości

P.
Sztorm Mosty przygotowuje się do nowego sezonu
Sztorm Mosty przygotowuje się do nowego sezonu Piotr Niemkiewicz
Sztorm Mosty - Arka Gdynia, sparing na boisku na Złotych Piaskach dla gości z Trójmiasta. Juniorzy starsi Arki nie pozostawili wątpliwości komu należy się wygrana, ale to Sztorm miał pierwszy okazję bramkową.

Mecz Sztorm Mosty - Arka Gdynia było kolejnym sprawdzianem dla drużyny piłkarskiej z gminy Kosakowo, która już niebawem rozpocznie rozgrywki w klasie okręgowej.

Sparingowe spotkanie z juniorami starszymi Arki Gdynia rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Sztorm Mosty zaatakował i pierwszy wypracował sytuację bramkową. Ale niestety nie udało się pokonać bramkarza gości.

Na odpowiedź gości z Gdyni trzeba było czekać do 32 minuty, gdy po zagraniu ręką obrońcy Sztormu Mosty sędzia podyktował rzut karny. Do przerwy wynik się nie zmienił. Arka Gdynia prowadziła 1:0

OBEJRZYJ ZDJĘCIA:

Po wznowieniu gospodarze zaatakowali kolejny raz i w 48 zaskoczyli obrońców Arki prostopadłym podaniem, po którym udało się wyrównać.

Goście odpowiedzieli dwiema szybkimi kontrami i w ciągu czterech minut strzelili dwa gole. Kolejne dokłądali kolejno w 66 minucie, 77 i 78.

Sztorm Mosty: Kortas - Graczyk (65' Ankiewicz), Freiberg, M. Chełmikowski, Maszota, Janiak, Karnat, Grzela (65' P.Kurdziel), Kurdybelski, S.Kurdziel (2x żółta, 41' Śmiejkowski), Kupiec.
Arka Gdynia: Kotkowski (60' Moczadło), Lisowski (60' Obarzanek), Pobłocki (45' Wańczuk), Skrzypczak (75' Karpiński), Tobiaski, Kreft (45' Białek), Izdebski, Kupczyk (45' Malanowski), Bartlewski (45' Żelezik), Węsierski (45' Hebel), Patok (45' Kucharski).

Sztorm Mosty w sobotę zagra sparing z drużyną Sporting Leźno. Co jeszcze ciekawego czeka nas w najbliższe dni w powiecie puckim? SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ IMPREZ!

Sztorm Mosty ma za sobą także sparing z ligowym podtekstem. Rywalem zespołu z gminy Kosakowo byli sąsiedzi z zespołu Orkan Rumia. Mecz zakończył się podziałem punktów i remisem 3:3, choć do połowy Sztorm Mosty przegrywał 0:3.

Bramki dla gospodarzy strzelili: S.Kurdziel 53 minuta, Freiberg 70, Śmiejkowski 76.

Sztorm Mosty: Kortas - P.Chełmikowski, Freiberg, Maszota (63' M.Chełmikowski), Graczyk (68' Ankiewicz), Kurdybelski (46' Michalski), Godlewski, S.Kurdziel (82' P.Kurdziel), Janiak, Czaplicki (75' Śmiejkowski), Karnat (66' Grzela).