Nasza Loteria

Tygodniowy przegląd prasy 26.06.2022: Hel, 19.06-25.06.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Helu

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.06 a 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Co wybrać - klimatyzator czy wentylator? Sprawdź, który z nich będzie dobry na upalne dni”?

Przegląd tygodnia: Hel, 26.06.2022. 19.06 - 25.06.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co wybrać - klimatyzator czy wentylator? Sprawdź, który z nich będzie dobry na upalne dni

Podczas upalnych dni poszukujemy różnych sposobów i metod na schłodzenie. Możemy wyruszyć na wycieczkę nad wodę czy na basen, ale powrót do nagrzanego mieszkania nie będzie już taki fajny. Dlatego warto zaopatrzyć się w klimatyzator lub wentylator - sprzęty, które pomogą utrzymać stałą i odpowiednio niską temperaturę w pomieszczeniu. Sprawdź, jaki model wiatraka domowego najbardziej przypadnie Ci do gustu.

📢 Zioła, które pomagają przy problemach z nerkami. Sprawdź, jakie herbatki ziołowe są polecane przy problemach z układem moczowym

Dolegliwości ze strony nerek wymagają działania zwłaszcza w upały, gdy łatwo o odwodnienie. Dobrze jest wtedy wesprzeć ten narząd w naturalny sposób, pijąc napary z leczniczych ziół. Roślinne składniki aktywne usprawniają usuwanie z organizmu zbędnych związków i nadmiaru wody, łagodzą skąpomocz i dolegliwości bólowe i wspomagają walkę z kamicą nerkową. Sprawdź, które rośliny zielarskie działają moczopędnie, odkażają drogi moczowe i zmniejszają stan zapalny.

📢 Rozpoznajesz te osoby? Powiadom policję - szukają ich w związku z kradzieżą we Władysławowie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie poszukują dwóch osób, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Kobieta i mężczyzna podejrzewani są o kradzież w jednej z drogerii we Władysławowie. Funkcjonariusze szukają świadków mogących pomóc w ustaleniu personaliów tych osób.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.06.2022: 19.06-25.06.2022 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników na Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Morska Pielgrzymka Rybacka do Pucka (2022). Program artystyczny po mszy św. na scenie przy porcie rybackim | PROGRAM

Morska Pielgrzymka Rybacka 2022 w Pucku to nie tylko strojne kutry i część religijna. Co roku towarzysz jej też oprawa kulturalna lub artystyczna. W czerwcu w Pucku usłyszymy i zobaczymy grupę Wyrwani Z Niewoli i Chór Męski "Harmonia" z Wejherowa, z którym wystąpi Sylwester Targosz-Szalonek.

📢 Imprezownik powiatu puckiego [lipiec 2022]: gdzie się wybrać, co zrobić, co zobaczyć? | LISTA WYDARZEŃ

Imprezownik powiatu puckiego [lipiec 2022]. Nie siedź w domu! Organizatorzy wolnego czasu w powiecie puckim nie próżnują. Co się będzie działo? Przed nami m.in. Łona w Pucku, festyn w Mechowie, wakacje z biblioteką w Pucku...

📢 Biały daniel w helskim lesie: niesamowite spotkanie z przyrodą nagrane przez Daniela | WIDEO, ZDJĘCIA

Naprawdę wyjątkowe spotkanie człowieka z naturą miało miejsce w lesie w Helu Bór. W czwartkowy wieczór, 23 czerwca 2022 Daniel Choiński, założyciel Studia Tańca Dance Flow, wracał właśnie z zajęć, kiedy napotkał na swej drodze wyjątkowy okaz - białego daniela. Zwierzę nie spłoszyło się na widok Daniela, a wręcz przeciwnie - pozwoliło się uwiecznić na filmie i zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia spotkania dwóch Danieli w Helu!

📢 Wakacje nad morzem na starych zdjęciach. Jak przed laty wyglądały popularne plaże, kurorty, mola i nadmorskie atrakcje?

Bałtyk przyciąga turystów już od wielu dekad. Wakacje nad morzem kuszą słonecznymi plażami, szumem fal, powietrzem czystym i pełnym jodu, zabawami w wodzie i na wodzie, spacerami po molach i korzystaniem z atrakcji nadmorskich kurortów. Nic dziwnego, że z uroków wybrzeża korzystali już nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Zebraliśmy dla Was stare zdjęcia, ukazujące popularne nadmorskie kurorty z dawnych czasów. Jak wyglądało Władysławowo jeszcze przed II wojną światową, czego turyści szukali w Rozewiu, jakie atrakcje czekały w Jastarni? Zapraszamy do niezwykłej galerii fotografii z dawnych lat.

📢 Wypadek we Władysławowie, ul. Starowiejska: na drodze z Helu motocyklista wjechał w tył Land Rovera | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Do groźnego zdarzenia na drodze z Helu do Władysławowa doszło w środę, 22 czerwca 2022 r. tuż przed godz. 10. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego, a droga była całkowicie zablokowana. Finalnie okazało się, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Co ustalili pracujący na miejscu policjanci?

📢 Grupy przestępcze na Pomorzu. Ci ludzie są poszukiwani, bo mogli do nich należeć. Policja publikuje listy gończe. Poznajesz któregoś z nich?

Ci ludzie mogą być niebezpieczni! Policja ściga osoby zamieszane w działalność w grupach przestępczych. W sumie na całym Pomorzu jest to kilkadziesiąt osób. Wielu z nich ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Policja publikuje listy gończe. Rozpoznajesz którąś z tych osób? Koniecznie powiadom służby!

📢 Niesamowity sukces kursantek Dance Flow: zadebiutowały na Mistrzostwach Polski World Artistic Dance Federation w Bydgoszczy i zgarnęły złoto

Mistrzostwa Polski World Artistic Dance Federation odbyły się 11 czerwca 2022 r. w Bydgoszczy. Na tych prestiżowych zawodach wystartowały kursantki z grupy Latino Solo Studia Tańca Dance Flow Daniela Choińskiego. Choć, jak same przyznają, jechały w ciemno, gdyż debiutowały na scenie konkursowej, to wróciły dumne na ziemię pucką - ze złotem!

📢 Powiat pucki: na niebie zawitała piękna tęcza, a nasi Czytelnicy ją uchwycili swoimi aparatami. Te zdjęcia warto zobaczyć!

Wtorek, 21 czerwca 2022 r. Choć pogoda nie rozpieszcza i kaprysi nad ziemią pucką, to pokazała też swoje kolorowe strony. Mieszkańcy powiatu puckiego mieli okazję podziwiać malowniczą tęczę, która ukazała się na niebie nad Zatoką Pucką. Nie tylko podziwiali ją gołym okiem, ale też uchwycili jej piękno swoimi aparatami - zapraszamy do tej, wyjątkowej galerii!

📢 Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Władysławowo - Chłapowo 2022. Jastrzębia Góra na pierwszym miejscu! | ZDJĘCIA

Strażacy z OSP Jastrzębia Góra, OSP Jastarnia i OSP Chłapowo zgarnęli trzy pierwsze miejsca w sportowych zmaganiach pożarniczych w Chłapowie (2022). Gminne zawody sportowo-pożarnicze zebrały 13 drużyn z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Władysławowo, Jastarnia i Hel.

📢 Tak wyglądały wesela w PRL-u. Czy wiesz, jak bawili się Polacy?

Aby lepiej zrozumieć słynne powiedzenie „Polak potrafi”, warto cofnąć się pamięcią do okresu PRL-u. W czasach, gdy wódka na wesele była wydawana na kartki, a na półkach brakowało podstawowych produktów żywnościowych, urządzenie weselnego przyjęcia stanowiło prawdziwe wyzwanie. Przypominamy, jak Polacy bawili się na weselach w PRL-u.

📢 Dachowanie w Mrzezinie: kierowca cudem wyszedł z tego bez szwanku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Makabrycznie wyglądający wypadek w Mrzezinie na ul. Gdyńskiej. Osobówka wyleciała z drogi, po czym dachowała. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego i choć kierowca wyszedł z wypadku bez większego uszczerbku na zdrowiu fizycznym, to będzie musiał podreperować dziurę w portfelu, którą pozostawił po sobie nałożony na niego mandat.

📢 Co roku nad wodami w Polsce ginie kilkaset osób. Pomorska policja publikuje spot skierowany do młodych. Film skłania do refleksji | WIDEO

Choć oficjalne rozpoczęcie sezonu na kąpieliskach dopiero przed nami, to już ostatni długi weekend zachęcił swoją pogodą do aktywnego wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Niestety, każdego roku w Polsce zabawa nad wodą kończy się tragicznie dla kilkuset osób. Wielu utonięć możnaby uniknąć. Policja tegoroczny sezon inauguruje kampanią „Młodość nie zwalnia z myślenia”. Opublikowano spot, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą.

📢 Boże Ciało w Wierzchucinie: piękna procesja z udziałem dzieci pierwszokomunijnych | ZDJĘCIA

W Kościele katolickim odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Bożego Ciała. To jedno z najważniejszych świąt, a jego tradycja sięga średniowiecza, do Polski trafiło w 16 wieku. Podczas Bożego Ciała oprócz mszy świętej w kościele, odbywa się także uroczysta procesja wiernych do czterech ołtarzy, przy których czytane są ewangelie. Nie inaczej było w Wierzchucinie, w gminie Krokowa, gdzie w wyjątkowej procesji tradycyjnie wzięły udział dzieci pierwszokomunijne. Wydarzenie uwiecznił na zdjęciach Zbyszek Heft - zapraszamy do galerii. Wspomnienia z 2016 r.

📢 Koniec poszukiwań 17- letniego Szymona Szczerbowskiego z Helu. Jego ciało znaleźli przypadkowi przechodnie w Bałtyku w Helu Borze | ZDJĘCIA

Smutny finał poszukiwań 17-lentiego Szymona Szczerbowskiego z Helu, który zaginął nocą z 11 na 12.06.2022 w Jastarni. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań natknęli się na niego przypadkowi przechodnie, którzy w Bałtyku na wysokości Helu Bór zauważyli pływające ciało.

📢 Przegląd tygodnia z 19.06.2022 na Helu. Najważniejsze wydarzenia od 12.06 do 18.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.06 a 18.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „2,5 tys. zł za jazdę hulajnogą po Chałupach. 30-latek zapamięta długi weekend w czerwcu 2022 nad morzem. Najpierw medycy, potem policja”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na hel.naszemiasto.pl Nasze Miasto