Tygodniowy przegląd prasy (Hel, 29.03-4.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Helu

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „PILNE: zaginął Dariusz Marzejon, mieszkaniec Błądzikowa w gminie Puck. Od tygodnia nie ma z nim kontaktu | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA”?

Przegląd tygodnia Hel od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 PILNE: zaginął Dariusz Marzejon, mieszkaniec Błądzikowa w gminie Puck. Od tygodnia nie ma z nim kontaktu | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Dariusz Marzejon (51 lat) wyszedł z rodzinnego domu w Błądzikowie (gmina Puck) 29 marca 2020 około godziny 6 rano. Jest po zawale serca, nie ma przy sobie leków, które są mu niezbędne, więc może potrzebować pomocy medycznej. Podróżuje zielonym samochodem marki Ford Focus, o numerach rejestracyjnych GPU 4H N5.

📢 Które kraje na świecie wprowadziły stan wyjątkowy?

Które kraje wprowadziły stan zagrożenia wyjątkowego? W Unii Europejskiej zdecydowała się na to tylko część krajów. To posunięcie może, ale nie musi być pomocne w walce z koronawirusem. Czy kraje, które wprowadziły stan wyjątkowy lepiej radzą sobie z koronawirusem?

📢 Lekarze apelują, aby noszenie maseczek ochronnych było obowiązkowe. "Maseczka może być ważniejsza niż jednorazowe rękawice" [04.04.20]

Koronawirus w Polsce: Lekarze apelują do przedstawicieli rządu, aby w Polsce wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochraniających nos i usta. Podkreślają również, że maseczki mogą być nawet ważniejsze niż jednorazowe rękawiczki. Do tej pory, Ministerstwo Zdrowia nie zalecało stosowania maseczek ochronnych przez osoby zdrowe. Czy sytuacja ulegnie zmianie?

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus, powiat pucki: Czarny śmigłowiec nad Zatoką Pucką, plażami, Puckiem i Władkiem. Policyjny Black Hawk patrolował półwysep | WIDEO

Policyjny śmigłowiec dziś (sobota, 4.04.2020) krążył nad Zatoką Pucką, Puckiem, okolicami Władysławowa i gminą Puck. To część weekendowej akcji, którą m.in. z wykorzystaniem Black Hawka prowadzi pomorska policja - związanej m.in. z zakazem wstępu na plaże. - Śmigłowiec i drona zobaczymy też jutro - mówi rzecznik puckiej policji.

📢 Jak wygląda koronawirusowa sytuacja w powiecie puckim? Podajemy najświeższe informacje z soboty, 4 kwietnia 2020 - aktualizacja

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku poinformowała, że na dzień 4 kwietnia 2020 (sobota) w powiecie puckim są dwa przypadki zarażenia koronawirusem, natomiast do tej pory 62 osoby otrzymały wynik negatywny.
W godzinach popołudniowych Wojewódzki Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny w Gdańsku, potwierdził kolejny, trzeci już przypadek w powiedzie puckim.

📢 Koronawirus: we Władysławowie policja i Straż Miejska Władysławowo kontrolują pojazdy. To część akcji #zostańwdomu | ZDJĘCIA, WIDEO

Koronawirus w powiecie puckim i pierwszy kwietniowy weekend (4-5.04.2020) - na wojewódzkiej drodze Reda - Hel (DW 216) obostrzenia i wspólna kontrola policji z Pucka i Straży Miejskiej z Władysławowa. Mundurowi przez dwa dni będą sprawdzać kierowców podróżujących trasą nad morze: - Od 31 marca obowiązuje zakaz przemieszczania się, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - tłumaczą urzędnicy z Władysławowa i apelują: - #zostanwdomu teraz, abyśmy później mogli wspólnie cieszyć się wakacjami!

📢 Zakażony koronawirusem Jarosław Białk trafił do szpitala zakaźnego. Starosta powiatu puckiego został hospitalizowany w Gdyni

Koronawirus w powiecie puckim: w piątek (3.04.2020) starosta trafił do szpitala. Dzień wcześniej Jarosław Białk (wieczorem 2 kwietnia 2020) okazało się, że wyniki jego testu na obecność koronawirusa są pozytywne.

📢 Szpital Pucki dostanie trzeci respirator. Wcześniej Fundacja PoMoc musi zebrać 100 tysięcy złotych. W dwa tygodnie! Dziś mają ponad 10 tys.

Koronawirus w powiecie puckim: 100 tysięcy w dwa tygodnie dla Szpitala Puckiego planują zebrać organizatorki zrzutki: Ewa Majkowska z Fundacji PoMoc i Monika Madaj-Walasz ze Starostwa Powiatowego w Pucku. W dwa dni zebrały ponad 10 tys. zł. - Niemożliwe? Nie dla nas! - mówi Ewa Majkowska.

📢 Wpadki programu "Szkoła z TVP". Głośny projekt edukacyjny Telewizji Polskiej doczekał się memów! Zobaczcie, z czego śmieją się internauci!

MEMY O LEKCJACH Z TVP. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną szkoły i inne placówki edukacyjne zostały zamknięte. Dlatego też 30 marca br. o godzinie 8:00 ruszyła emisja programu edukacyjnego TVP dla dzieci, który w ciągu kilku dni wywołał nie małe zamieszanie. Mowa oczywiście o "Lekcjach z TVP", które zaliczają wpadkę za wpadką. Błędy te nie umknęły internautom, którzy tworzą zabawne zestawienia i memy! Z czego śmieją się użytkownicy internetu? Sprawdź u nas!

📢 Jak wygląda koronawirusowa sytuacja w powiecie puckim? Podajemy najświeższe informacje z piątku, 3 kwietnia 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku poinformowała, że na dzień 3 kwietnia 2020 (piątek) w powiecie puckim są już dwa przypadki zarażenia koronawirusem, natomiast do tej pory 52 osoby otrzymały wynik negatywny. Ile osób oczekuje na wyniki badań pod kątem obecności SARS-CoV-2?

📢 Prof. Simon leczy zakażonych koronawirusem. Dostał zakaz publicznych wypowiedzi

Profesor Krzysztof Simon, który stoi na czele oddziału leczącego zakażonych koronawirusem we wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej, dostał od Ministerstwa Zdrowia pisemny zakaz publicznych wypowiedzi na temat epidemii. Podobne zakazy dotarły też do wszystkich innych wojewódzkich konsultantów ds. chorób zakaźnych w Polsce. Szczegóły poniżej.

📢 Weekend z teatrem online 4-5.04.2020. Zobacz spektakle emitowane w internecie. Propozycje Teatru Wybrzeże, Teatru Nowego i Teatru Miniatura

Weekend z teatrem online. Co można obejrzeć 4-5.04.2020 r.? Z powodu epidemii koronawirusa wszystkie instytucje kulturalne na Pomorzu, w tym teatry, są nieczynne. Spektakle możemy mimo to oglądać korzystając z dobrodziejstw internetu.

📢 Rękawiczki obowiązkowe w sklepach - skąd je brać? Sieci handlowe przed ogromnym wyzwaniem. Czeka nas zmiana zasad?

W życie weszły kolejne ograniczenia mające na celu walkę z koronawirusem. Znaczącymi zmianami są m.in. te, dotyczące ograniczenia liczby klientów w sklepach. Dyskusję budzi także zapis nakładający na sklepy obowiązek zapewnienia klientom jednorazowych rękawiczek. Pracownicy sklepów zastanawiają się, jak z tego obowiązku się wywiązać, skoro rękawiczki, podobnie jak wcześniej żele dezynfekujące, znikają w mgnieniu oka.

📢 Koronawirus w powiecie puckim: starosta Jarosław Białk otrzymał wyniki testu na koronawirusa - jest zakażony. To druga osoba na ziemi puckej

Starosta powiatu puckiego otrzymał wyniki testu na koronawriusa: pozytywne (2 kwietnia 2020). Jest drugą, zakażoną osobą w powiecie puckim. Obecnie przebywa pod ścisłą kwarantanną domową.- Jestem zakażony. Co dalej? To zależy od Sanepidu - komentuje starosta pucki.

📢 Powiat pucki: mężczyzna, u którego zdiagnozowano koronawirusa, żyje. Mieszkańcy Mechelinek zbulwersowani plotkami o jego śmierci

Koronawirus w gminie Kosakowo: Mechelinkami i okolicami dwa razy wstrząsnęła wiadomość o zarażeniu wirusem COVID-19. Pierwsza, gdy okazało się, że stąd pochodzi pierwszy zarażony koronawirusem w powiecie puckim. Drugi - gdy zmarł. Ta ostatnia okazała się fałszywa.

📢 Samotność niejedno ma imię. Jak sobie z nią poradzić?

Samotność zdecydowanej większości kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, jednak dla niektórych stanowi przestrzeń dla kreatywności, daje możliwość wyciszenia i zagłębienia swoich własnych myśli. Punkt widzenia zależy od indywidualnych cech charakteru, pewności siebie, potrzeb emocjonalnych i sposobu bycia. Dla osób ekstrawertycznych samotność jest ograniczeniem, natomiast introwertycy będą postrzegać ją jako szansę na naładowanie baterii wyczerpanych kontaktami z innymi ludźmi. Poczucie samotności towarzyszy obecnie wielu osobom z powodu ogólnokrajowych ograniczeń odnośnie przemieszczania się. Najbardziej dotyka seniorów, singli oraz obywateli na 14-dniowej kwarantannie domowej. Podpowiadamy, jak radzić sobie z samotnością.

📢 Ludzie w domach, a na ulicach miast... zwierzęta. Czy koronawirus służy naturze?

Ludzie opuścili centra miast, parki, plaże i miejsca rekreacji. Czy teraz opanuje je dzika zwierzyna? Zobaczcie, ile w tym prawdy.

📢 Sprawdź, jak samodzielnie w domu zdjąć hybrydy!

Zobacz, jak szybko i skutecznie zdjąć hybrydę w kilku prostych krokach za pomocą acetonu. Tę metodę możesz również zastosować, gdy chcesz pozbyć się manicure’u hybrydowego wykonanego u kosmetyczki. Zobacz, jakie inne sposoby są równie skuteczne: frezarka, a może pilnik?

📢 Matura próbna 2020 fizyka poziom rozszerzony. Arkusz CKE. Jakie tematy na maturze online z fizyki na poziomie rozszerzonym?

Matura próbna z fizyki 2020 rozpoczęła się w czwartek 2.04.2020. O godz. 14 można było na stronie CKE pobrać testy z fizyki. Jakie tematy pojawiły się na zdalnej maturze 2020? Jakie są zasady CKE w sprawie egzaminu zdalnego? Jak zapisywać wyniki i jak je przesłać do szkoły? Zasady oceniania próbnej matury online. U nas także znajdziecie arkusze CKE matury oraz proponowane odpowiedzi.

📢 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o dodatkowym zasiłku opiekuńczym

Zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zwiększyło się grono osób, którym przysługuje świadczenie. Zobacz, czy kwalifikujesz się do zapomogi na kolejne na 14 dni.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3