Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Hel, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Helu

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Helu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Helu spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Helu”?

Przegląd tygodnia Hel od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Helu spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Helu

Obfite opady deszczu wystąpią w ciągu najbliższych 10 dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w całym mieście wynosi 90%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. Najbardziej deszczowym dniem ma być poniedziałek 11.05.2020. Dzienne opady deszczu mogą wynieść 8,1 mm. Lepiej pamiętaj o noszeniu parasola.

📢 Śmiertelny wypadek w Bydlinie. Relacja ratownika z karetki

  • Niech pan to wszystko opisze. Będę wdzięczny - mówi kierowca i ratownik z karetki, który cudem uniknął śmierci we wczorajszym (7 maja), czołowym wypadku w pobliżu Bydlina. - Niech ludzie wiedzą, niech to będzie przestroga, żeby tak nie jeździć. Mam to wszystko przed oczami.

📢 Galerie handlowe znów otwarte, wyborów 10 maja nie będzie. Zobacz, co ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie w ostatnim tygodniu

Przygotowaliśmy przegląd najistotniejszych informacji z kraju i ze świata, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu. To był pierwszy tydzień drugiego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe. Gorąco było również w polityce. Porozumienie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina doprowadziło do tego, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbędą.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 75. rocznica końca wojny w Europie. Ciche obchody, odwołane defilady

Cała zachodnia Europa świętowała wczoraj 75 rocznicę zakończenia II wojny w Europie. Tym razem głośniej było o polskich żołnierzach, którzy walczyli po stronie aliantów, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, wielkie uroczystości odwołano.

📢 Żelistrzewo kontra śmieciarz. Podjechał pod cmentarz w Żelistrzewie i wyrzucił śmieci. Sołtys upomniał go na facebooku. Zadziałało | ZDJĘCIA

Wyrzucasz śmieci przy drodze w gminie Puck? To uważaj, bo w Żelistrzewie pokazali jak rozprawić się z takimi śmieciarzami. Był apel na facebooku, zdjęcia i prośba o posprzątanie. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 Zobacz, co jeść, a czego unikać, żeby się odstresować i mieć codziennie dobry nastrój

Przez długotrwały stres organizm nie działa prawidłowo. Odpowiednia dieta wpływa na sprawność fizyczną, ale także na dobry nastrój. Z kolei nieprawidłowe odżywianie połączone z długotrwałym stresem najczęściej prowadzi do zespołu chronicznego zmęczenia, dlatego warto wprowadzić pewne modyfikacje do swojego żywienia. Zmiany powinny być odczuwalne już po 2-3 tygodniach.

📢 Obawiasz się zwolnienia? Te sygnały świadczą, że masz rację

Choć wydaje nam się, że jesteśmy wzorowymi pracownikami i żadne zwolnienia nam nie groźne, rzeczywistość może okazać się inna. W dzisiejszych czasach żaden pracownik nie może być pewien swojego etatu. Redukcja zatrudnienia, słabe wyniki finansowe, konieczna restrukturyzacja - powodów do zwolnienia może być wiele. Jeśli przełożony unika rozmowy z nami lub do firmy niespodziewanie przychodzi nowy pracownik na podobne stanowisko, to mogą być znaki, że szef będzie chciał nas zwolnić.

📢 Zakazy dla kobiet na świecie: te absurdy ograniczają ludzką wolność. Są też dowodem na olbrzymie nierówności płciowe

Dysproporcje w wynagrodzeniach, zabójstwa honorowe, molestowanie seksualne, przemoc, ograniczenia praw i swobód - ze wszystkim tym każdego dnia borykają się kobiety na całym świecie. W wielu krajach pozwala na to prawo. Jakie najbardziej absurdalne zakazy dotykają płeć żeńską? Ciężko uwierzyć, że mówimy tu o XXI wieku.

📢 Najstraszniejsze miejsca w Polsce. Strach się tam zapuścić po zmroku [lista]

Nocami słychać tam płacz, krzyki, trzaskają okna i drzwi. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że w niektórych z tych budynków spotkać można również tych, którzy zmarli, ale nie odeszli. Zobaczcie nawiedzone miejsca, w których zdecydowanie lepiej nie zostawać po zmroku.

📢 Wracasz do pracy? O to powinien zadbać twój pracodawca. Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała zalecenia dla przedsiębiorców

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała komunikat skierowany do pracodawców, przedsiębiorców i innych osób, które organizują pracę innym. Znajdują się w nim zalecenia dotyczące bezpiecznego wznawiania działalności gospodarczej i powrotu do normalnego funkcjonowania zakładu pracy. O co powinien zadbać pracodawca, by powrót do pracy był bezpieczny dla pracowników, kiedy pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła?

📢 W Helu stanął maseczkomat: każdy, kto znajdzie się w Helu może łatwo i szybko kupić maseczkę z automatu | ZDJĘCIA

Jak mówi znane przysłowie - potrzeba matką wynalazku. Dlatego też w Helu pojawił się maseczkomat. W automacie można kupić zwykłe, białe maseczki w cenie 4 zł/szt. oraz kolorowe za 6 zł/szt.

📢 Puck: ulica Dworcowa i Zintegrowany Węzeł Komunikacyjny. Jak postępują prace? Zobaczcie zmiany, które już nastąpiły | ZDJĘCIA, WIDEO

Węzeł integracyjny w Pucku powstaje w ramach ZIT- Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - na terenie Obszaru Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, w skład którego wchodzi m.in. miasto Puck. Jak postępują prace inwestycji wartej 10,5 mln zł?

📢 Powiat pucki: dobra wiadomość odnalazła się zaginiona Ewelina Lewicka, wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w powiecie puckim

W środę 6.05.2020 o godzinie 15 uciekła (zaginęła) 15-letnia Ewelina Lewicka, wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z powiatu puckiego. Ktokolwiek ją widział, lub zna aktualne miejsce pobytu, proszony jest o informacje. Anonimowość gwarantowana.

📢 Koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg. sanepidu z Pucka? Najświeższe informacje: czwartek, 7 maja 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku i koronawirusowy raport na dzień 7 maja 2020 (czwartek): 25 osób otrzymało wczoraj negatywne wyniki badań na koronawirusa, 10 osób zakończyło kwarantannę, sanepid pobrał 31 próbek do badań na koronawirusa.

📢 Rośliny, które odstraszają komary. Rabata, że komar nie siada. Posadź te rośliny, a odstraszysz komary

Muchy i komary to najmniej przyjemny aspekt ciepłych dni. Zanim przejdziemy do eksterminacji, spróbujmy je odstraszyć. Może na początek estetycznie: kwiatem? Polecamy ładne i pożyteczne rośliny, których komary i muchy nie znoszą.

📢 Kometa c/2020 F8 SWAN i kwiatowa pełnia księżyca. Jakie wydarzenia astronomiczne czekają nas w maju?

W maju 2020 czeka nas prawdziwy spektakl astronomiczny. Fanów nocnego nieba spotka nie lada gratka – pod koniec miesiąca być może będziemy mogli obserwować kometę SWAN zbliżającą się do Ziemi. Kometa aktualnie jest widoczna z południowej półkuli. Pod koniec miesiąca pojawi się jednak na naszej części nieba. W maju oprócz komety fani astronomii będą uradowani deszczem spadających gwiazd oraz ciekawą pełnią. Kiedy i gdzie oglądać zbliżające się wydarzenia astronomiczne? Wyjaśniają astronomowie z Obserwatorium Astronomicznego UJ - Elżbieta Kuligowska i Tomasz Kundera oraz astronom z Planetarium Śląskiego - Damian Jabłeka.

📢 Tajna baza Armii Radzieckiej - przez lata była trzymana w tajemnic. Jest w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

W połowie lat 60' XX wieku w lasach pod Herbami [pow. lubliniecki] na 35 hektarach wybudowano bazę paliwową na potrzeby Armii Radzieckiej. Była to 31. Tajna Baza MPS (magazyn paliw i smarów). Do dziś pod Herbami straszą jej pozostałości. Zobacz powyżej w galerii zdjęcia.

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 Kosakowo: koronawirus i rozrywka. Do końca 2020 nie będzie żadnej imprezy. M.in. Dnia Dziecka w Kosakowie, dożynek 2020, festynu w Rewie

Gmina Kosakowo odwołuje wszystkie imprezy do końca 2020. Nie będzie ani sierpniowego święta gminy, ani dożynek gminy Kosakowo (2020) czy Rockowo Kosakowo - zadcydowanowo. - Musimy zrozumieć, w jak trudnej i nadal niebezpiecznej sytuacji aktualnie się znajdujemy - tłumaczy wójt Marcin Majek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na hel.naszemiasto.pl Nasze Miasto