Tygodniowy przegląd prasy (Hel, 8.03-14.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Helu

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Helu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Helu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.03 a 14.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie. Już 104 zakażonych. Trzy osoby zmarły”?

Przegląd tygodnia Hel od 8.03 do 14.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie. Już 104 zakażonych. Trzy osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z Warszawy, jednej z Rzeszowa, dwóch z Wrocławia, dwóch z Łodzi, dwóch z Lublina i jeden z Opola. Zmarł pacjent w szpitalu w Lublinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce to 104, a 3 osoby zmarły. Rząd ogłosił program powrotów Polaków do kraju drogą lotniczą.

📢 Koronawirus na Pomorzu. Puste półki, kolejki...jak mieszkańcy województwa pomorskiego zareagowali na epidemię? [ZDJĘCIA]

Puste półki w sklepach, kolejki - to od kilku dni w wielu pomorskich miastach codzienność. W strachu przed epidemią koronawirusa, urzędy, firmy, przedsiębiorstwa, markety, restauracje i lokale handlowe wprowadziły rozmaite restrykcje, jak np. możliwość przebywania w danym pomieszczeniu tylko niewielkiej liczby osób. Jak sytuacja wygląda w Waszych miastach? Na zdjęcia czekamy pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl

📢 Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zarażeni koronawirusem. COVID-19 może być dla Hanksa szczególnie niebezpieczny

Tom Hanks zarażony koronawirusem. Popularny amerykański aktor, dwukrotny laureat Oscara poinformował w mediach społecznościowych, że wykryto u niego obecność koronawirusa. Aktor i jego żona Rita Wilson zostali przebadani na obecność koronawirusa podczas pobytu w Australii. Wirus, zdaniem naukowców, może być dla Toma Hanksa szczególnie niebezpieczny.

Tygodniowa prasówka 8.03-14.03.2020 Hel: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Helu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus na Pomorzu. Pierwsze przypadki zarażenia 14.03.2020

Koronawirus na Pomorzu. Sanepid informuje, że w Gdańsku potwierdzono 2 pierwsze przypadki zakażenia! Chodzi o dwie kobiety, które wróciły autokarem z południa Europy. W Polsce zakażone są już 84 osoby. Do tej pory 2 osoby zmarły.

📢 Osłonino: pod betonowym mostem ukrywał się pies. Aktywiści z OTOZ Animals - Inspektorat Puck przewieźli go do Pucka. Poznajesz? | ZDJĘCIA

W piątek 13 marca 2020 w Osłoninie pod betonowym pomostem chował się bardzo przestraszony pies. - Biedaczek został odłowiony i obecnie przebywa w Przychodni Weterynaryjnej Adama Lipskiego w Pucku na ul. Miotka 1 - informuje OTOZ Animals - Inspektorat Puck. Znasz właścicieli tego psiaka? Przekaż informacje do puckiej przychodni - kontakt 601 68 04 25.

📢 Koronawirus w powiecie puckim: urzędy zamykają się przed petentami. Jak załatwić swoje sprawy od poniedziałku? Sprawdź telefony i e-maile

Koronawirus w powiecie puckim: urzędy miast i gmin zamykają się przed petentami. Od poniedziałku 16.03.2020 nie wejdziemy do magistratów w Pucku, Władysławowie, Kosakowie, Krokowej, Jastarni i Helu. - Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego - apelują m.in. w Urzędzie Miejskim we Władysławowie i Starostwie Powiatowym w Pucku.

📢 Poznaj 8 wczesnych i nietypowych objawów ciąży!

Wszyscy znają klasyczne oznaki ciąży: spóźniający się okres, zawroty głowy i nudności. Tymczasem kobiety we wczesnej fazie tego stanu mogą czasami doświadczać rzadziej występujących i dość specyficznych objawów. Oto lista 8 nieoczywistych symptomów wczesnej ciąży.

📢 10 rzeczy, które najbardziej nas denerwują w miejscu pracy

Polaków bardzo denerwuje, gdy ich współpracownicy przychodzą przeziębieni do pracy. Zwłaszcza w obliczu groźby epidemii koronawirusa. Kasłanie i kichanie przy współpracownikach znajdują się na liście rzeczy, które najbardziej nas drażnią w miejscu pracy.

📢 Pandemia koronawirusa COVID-19 a stan zagrożenia epidemicznego

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa COVID-19. Z kolei polski rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Sprawdzamy, jakie ma to konsekwencje dla naszego życia.

📢 Wybieramy Fotograficzne Talenty Roku 2020. Kto z powiatu puckiego ma szanse na ten tytuł? | ZDJĘCIA

W ramach wielkiej akcji POKAŻ TALENT! odkrywamy fotograficzne talenty z naszego regionu! Przedstawiamy galerię twórczych i inspirujących zdjęć autorstwa mieszkańców powiatu puckiego.

Fotograficzne Talenty Roku naszego regionu zostaną wybrane w głosowaniu publiczności prowadzonym w trzech etapach. Pierwszy z nich to eliminacje powiatowe. Ich zwycięzca zdobędzie tytuł Fotograficzny Talentu Roku w naszym powiecie, dyplom potwierdzający zdobycie tytułu, publikację wybranego zdjęcia w specjalnym dodatku "POKAŻ TALENT!", który zostanie dołączony do całego nakładu gazety oraz awans do eliminacji regionalnych z zachowaniem zdobytych głosów.

Głosowanie publiczności w powiatowych eliminacjach rozpoczęło się w czwartek, 12 marca 2020 i będzie trwać do wtorku, 7 kwietnia 2020 do godz. 21:30.

📢 Koronawirus w Polsce a szał zakupów. Konsumenci wykupują ze sklepów wszystko, co się da. "Polacy pamiętają puste półki" - tłumaczy ekspert

Koronawirus pustoszy sklepowe półki. Mimo braku potwierdzonych zachorowań na Pomorzu, mieszkańcy regionu już kupują na zapas. Handlowcy uspokajają, że żywności nie zabraknie, a dostawy do sklepów będą realizowane na bieżąco, ale na wszelki wypadek ludzie wykupują z półek wszystkie produkty z długą datą przydatności i artykuły higieniczne. Zjawisko to komentuje ekspert z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku dr Marek Szymański.

📢 Opieka nad zwierzętami w czasie koronawirusa

Co zrobić z domowym pupilem w czasie epidemii koronawirusa? Eksperci uspokajają - zwierzęta nie przenoszą tej groźnej choroby. Opiekę nad zwierzętami należy jednak zaplanować zawczasu - gdy jesteśmy zdrowi.

📢 Koronawirus. Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik i inni apelują do kibiców: Zostańcie w domach!

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Justyna Kowalczyk i inne znane postaci świata sportu przyłączają się do walki z koronawirusem. "Zostań w domu" - apelują do każdego kibica w mediach społecznościowych. Do akcji przyłączył się także świat celebrytów i show biznesu. Koronawirus COVID-19 łączy środowiska w propagowaniu odpowiednich postaw. Ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii SARS-CoV-2 jest ogromne, dlatego rządzący zalecają unikanie dużych zgromadzeń. Lewandowski i inni starają się wykorzystać swoją pozycję w społeczeństwie i dlatego promują hasło #zostanwdomu. Wpisy naszych idoli przeczytasz w naszej galerii. Kliknij w ZOBACZ GALERIĘ.

📢 Powiat pucki: odwołane imprezy z powodu koronawirusa (marzec 2020). Organizatorzy kasują kolejne wydarzenia. Gastronomia zamyka lokale?

Kolejne wydarzenia i imprezy w powiecie puckim (marzec 2020) zostają odwołane przez organizatorów. Powodem koronawirus i wytyczne inspektorów sanitarnych w sprawie unikania tłumów, by w ten sposób ograniczyć ryzyko potencjalnego zarażenia. Które imprezy i wydarzenia w marcu 2020 w powiecie puckim na pewno się nie odbędą? Sprawdźcie naszą listę.
Nie ma na niej twojego wydarzenia/imprezy? Podeślij nam informacje na @db.puck@naszemiasto.pl lub facebook.com/PuckNM.

📢 Koronawirus oznacza "koronaferie"? Uczniowie tworzą MEMY

Koronaferie w całej Polsce to odpowiedź na kwarantannę wprowadzoną na czas epidemii koronawirusa w Polsce. Koronawirus w Polsce przyniósł działanie prewencyjne rządu w postaci zamknięcia placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie. Taki stan rzeczy potrwa do 25 marca. Jak piszą uczniowie w mediach społecznościowych, to #koronaferie, sieć natomiast zalewają memy w związku z wolnym spowodowanym przez koronawirusa. Sprawa jednak jest poważna, a minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraźnie zaapelował do uczniów: "To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To czas kwarantanny naszego społeczeństwa".

📢 Strażacy z KP PSP w Pucku podsumowali swoje działania na terenie powiatu puckiego: mieli dużo pracy. Do ilu zdarzeń wyjechali? | ZDJĘCIA

Czwartek, 12 marca 2020 był bardzo pracowitym dniem dla wszystkich jednostek straży pożarnej powiatu puckiego. Tego dnia ekstremalnie silny wiatr pokazał, co potrafi, a w jego wyniku pomoc strażaków potrzebna była aż 44 razy w ciągu zaledwie jednej doby. Co się działo tego dnia w powiecie puckim?

📢 Zamknięta szkoła? Ucz dziecko w domu: najciekawsze aplikacje i serwisy edukacyjne

Zamknięcia placówek oświatowych nie należy traktować jak ferii, zaś przerwa w chodzeniu do szkoły nie powinna być równoznaczna z przerwą w nauce. Jak najlepiej wykorzystać czas "wolny"? Ucząc dziecko w domu. W dobie internetu można poszerzyć tradycyjne metody o kilka aplikacji i portali, które zaserwują dziecku porcję nauki połączonej z zabawą. Przerwę w szkole można także potraktować jako pretekst do nabycia nowych umiejętności - np. z zakresu podstaw programowania lub projektowania graficznego. Oto najciekawsze serwisy i aplikacje, dzięki którym twoje dziecko nie tylko nie będzie się nudzić, ale w kreatywny sposób spędzi czas.

📢 Silne wiatry w powiecie puckim: zerwany dach bloku przy ul. Puckiej w Łebczu. To już 42 wezwania strażaków do zdarzeń w ciągu jednego dnia!

Czwartek, 12 marca 2020 okazał się niezmiernie pracowitym dniem dla strażaków powiatu puckiego, ale też napędził ogrom strachu wielu jego mieszkańcom. Lokatorzy bloku przy ul. Puckiej w Łebczu przeżyli chwile grozy, gdy wiatr zerwał część dachu, a służby w czerwonych wozach przyjechały na ratunek.

📢 Białogóra: nie żyje kitesurfer, 47-letni mieszkaniec Poznania. Z grupą znajomych wypłynął z Łeby; Bałtyk wyrzucił go na plażę w gm. Krokowa

Nie żyje 47-letni kitesurfer z Poznania. Dziś (12.03.2020) wypłynął z Łeby razem z grupą 10 kitesuferów. Ekipa płynęła na swoich deskach w kierunku Władysławowa. Gdy po walce z morzem zaczęli tracić siły, wyszli na brzeg w Białogórze. Oprócz jednego.

📢 Koronawirus w Polsce atakuje. Akcja "Dwa telefony do babci" się rozkręca. Zadzwoń do babci, dziadka, mamy, taty

Koronawirus w Polsce atakuje: Choroba COVID-19, wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-2, jest szczególnie niebezpieczna dla starszych osób. Nie możemy narażać naszych seniorów, a - jak wiadomo - wirus przenosi się przez bliskie kontakty osobiste. Skoro musimy ograniczyć wizyty u bliskich, podejmijmy inne ważne wyzwanie. Nazwaliśmy je symbolicznie: "Dwa telefony do babci". Obejmijmy babcie, dziadków, mamy i ojców telefoniczną opieką rodzinną. Niech to będą regularne telefony, o określonej porze, rano i wieczorem, by seniorzy mieli pewność, że są pod opieką. - Świetny pomysł - popiera nas prof. Katarzyna Popiołek.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3